“Roztańczony MDK”

29 stycznia 2020 Wyłącz przez MDK

W dniu 25 stycznia w Miejskim Domu Kultury odbył się I Turniej Tańca „ Roztańczony MDK” dzieci do lat 15. Imprezę zainicjowały dwie świebodziczanki Ada Piasecka oraz Julia Tatuśko (prowadzące w Mdku zajęcia taneczne dla dzieci) , które wraz z Miejskim Domem Kultury zorganizowały to wydarzenie. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a opinie na jej temat wskazują na to, że rodzice oraz dzieci oczekują z niecierpliwością II edycji Turnieju.

Całą imprezę poprzedziły warsztaty taneczne prowadzone przez Adę Piasecką oraz Maxa Mazurka -uczestnika You Can Dance.
Od godz. 14.30 uczestnicy pod okiem jury w składzie: Beata Rejek, Julia Tatuśko, Adrianna Piasecka oraz nasz gość Max Mazurek, prezentowali swoje umiejętności taneczne w kategoriach : JAZZ, SHOW DANCE, HIP HOP. Największym powodzeniem cieszyła się konkurencja STREETDANCE – ALL STYLE ( bitwy taneczne) zgłosiło się 43 uczestników.
Nad oprawą muzyczną czuwał „ DJ Markowy”. Roztańczonym dzieciom i młodzieży przez cały dzień kibicowali rodzice oraz opiekunowie. Atmosfera podczas imprezy była bardzo gorąca. Tytuł najlepszej uczestniczki Turnieju zdobyła Wiktoria Przerwa, natomiast najlepszym uczestnikiem Turnieju okazał się Antoni Woźniak, którzy otrzymali specjalne wyróżnienie w postaci pucharu od Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi.
Nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę JAKO oraz okolicznościowe dyplomy,  zwycięzcom wręczył burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, który był pełen podziwu dla uczestników imprezy.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

Solo jazz do 6 lat:

3 miejsce Ola Sędziak 2 miejsce Amelia Gruchała

1 miejsce Ola Wołowiec

Solo jazz 6-11

3 miejsce Liwia Wiącek

2 miejsce Sandra Czochara

1 miejsce Wiktoria Przerwa

Duety jazz 6-11

1 miejsce Liwia  Wiącek i Weronika Badora

Formacje jazz do 6 lat

1 miejsce Ola Wołowiec, Ola Sędziak, Amelia Gruchała