EKOLOGIA Z ALICJĄ, KRÓLIKIEM I KAPELUSZNIKIEM

10 czerwca 2021 Wyłącz przez MDK

W dniu 28 czerwca, o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach wystawione zostanie pierwsze z wakacyjnego cyklu „Spotkanie z teatrem”. Wystąpi Teatr Maska ze spektaklem „Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Cykl „Spotkania z teatrem” to letnia propozycja Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach. Na tegoroczne wakacje zaplanowane zostały cztery przedstawienia w wykonaniu Teatru Maska. Prócz spektaklu „Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem”, zaprezentowane zostaną: „Legenda o Wandzie co charakter miała i za mąż wyjść nie chciała” (27 lipca), „Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała (13 sierpnia) oraz  „Na misiowych urodzinach-najważniejsza jest rodzina” (27 sierpnia).

„Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem”, to opowieść o dziewczynce, która za sprawą pewnego roztrzepanego króliczka wchodzi do króliczej norki i tak przedostaje się do tajemniczej krainy… Brzmi znajomo?

W spektaklu, zaczarowany świat jest brudny, brzydki i śmierdzący. Za wszystkim stoi Zła królowa, która uwielbia śmieci. Wygląda na to, że Alicja nie znalazła się tu przypadkiem, a w misji którą ma do wykonania pomagają jej Królik i szalony Kapelusznik. Czy im się uda?

Edukacja ekologiczna ma za zadanie zbliżyć dziecko do świata przyrody, nauczyć go odpowiedniego podejścia do zwierząt i roślin. To od nas zależy, jak kiedyś będzie wyglądała planeta Ziemia. Dlatego należy zaszczepić w dzieciach ekologiczne nawyki oraz poczucie odpowiedzialności za otaczający nas świat. Segregacja, recykling, oszczędzanie wody oraz częste obcowanie z przyrodą, to kilka małych kroków do lepszego jutra.

Zapraszamy do wspólnej zabawy !!!

Obowiązują zapisy!!!