KONCERT ŚWIĄTECZNY

4 grudnia 2020 Wyłącz przez MDK

Zapraszamy na wyjątkowy Koncert Świąteczny w wykonaniu Ewy Paprotnej i Prince’a Zeki, którego transmisję online będzie można obejrzeć  20.12.2020r na Facebooku.

Muzycy Ewa Paprotna i Prince Zeka, dzięki nowemu i bardzo innowacyjnemu stylowi „OpeRap”, stanowiącemu mieszankę klasycznego, popowego, hip-hopowego i afro beatu, prezentują bardzo interesującą nową twórczość muzyczną.

Ich pierwszy wspólny koncert odbył się w maju 2014 w ramach „Global Festival” w Wiedniu. Tutaj zaprezentowali swój pierwszy wspólny singiel „Mon Espoir”.

Po latach, w których oboje ponownie realizowali swoje własne projekty muzyczne, w 2019 spotkali się, by wspólnie zrealizować kolejny wspólny projekt – świąteczną piosenkę „Love me first”.

W grudniu 2019 ponownie wystąpili razem w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach – Jeleniej Górze.

Prezentowany repertuar obejmował klasyczne arie operowe, popowe piosenki świąteczne i własne kompozycje w nowym stylu „OpeRap”. W tym kontekście zaprezentowali także swój nowy singiel „Love me first”, piosenkę, którą można uznać za prototyp tego stylu z artystycznym połączeniem opery i hip-hopu.

Znane światowe, świąteczne przeboje oraz polskie akcenty złożą się na interesujący program.

Prince Zeka to piosenkarz, raper, gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny pochodzący z Kivu i Kinszasy. Od dawna mieszka w Wiedniu. Pochodzi rodziny dyplomatów i jest potomkiem króla Kamitugi w Kivu we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga.
Swoją muzykę nazywa „Makoul”. Jego styl łączy afro-beat, hip hop, soul la rumba congolaise, reggae i funk w orzeźwiającą mieszankę. Szczególną cechą jego muzyki jest ogromna złożoność tonów i rytmów. Prince śpiewa i rapuje w języku francuskim, suahili, angielskim lub lingala. Rumba congolais i soukous – muzyka kraju jego pochodzenia jest wyraźnie słyszalna. Swoją muzyką niesie przesłanie równości, miłości i szacunku oparte na wizji nowej i pozytywnej kultury wolności i solidarności.

Ewa Paprotna to artystka niekonwencjonalna. Śpiewa klasykę i repertuar rozrywkowy. Karierę rozpoczęła śpiewając w Jeleniogórskim Chórze Chłopięco-Męskim i Kameralnym pod dyr. Franciszka Koscha. Kontynuowała naukę śpiewu w Państwowej Średniej Szkole Muzycznej w Jeleniej Górze, w klasie śpiewu operowego u prof. Ewy Barbary Werner. Konsultacje wokalne w Wiedniu: prof. Eva Linquist, prof. Helena Lazarska, Keti Tavardi, Janusz Monarcha i inni. Polskie Nagrania MUZA firmowały jej dwa albumy muzyczne: „Jak być Aniołem” i „Czas Bożego Narodzenia“, a dwie piosenki Ewy znalazły się w składance świątecznych piosenek rożnych wykonawców „Białe Swięta“. Wytwórnia Kaze Records Austria wydała singiel artystki „Mon espoir“. Ewa Paprotna jest laureatką prestiżowej nagrody „Złote Sowy“, mającej rangę światowych, polonijnych “Oskarów”. Działalność artystyczna sopranistki to występy kameralne, akustyczne, recitale, koncerty, produkcja własnych albumów muzycznych.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego oglądania.