“POD NIEBEM PARYŻA”

14 października 2020 Wyłącz przez MDK

Dnia 30 października o godz. 18.00 odbędzie się w Miejskim Domu Kultury koncert Moniki Węgiel  “Pod niebem Paryża”. Będzie to koncert poświęcony piosence francuskiej. Dzięki utworom z repertuaru Edith Piaf będzie można przenieść się na Montmarte, usłyszeć opowieści o portowych dziewczynach, o wielkich miłościach i o życiu na paryskich ulicach. Usłyszymy zarówno te bardzo znane piosenki, jak “La vien rose” i te mniej znane, jak “Piosenka Jeana Żebraka”.

Monika Węgiel
Monika Węgiel pochodzi z Wrocławia. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie(2007). Od 2001 należała do Wrocławskiej Akademii Piosenki prowadzonej przez Jerzego Satanowskiego i Grażynę Łobaszewską. Laureatka wielu wyróżnień i nagród m.in. II miejsca na Festiwalu Piosenek
Agnieszki Osieckiej “Wielka woda” i drugiego miejsca na 28. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W 2009 roku nominowana do Feliksa Warszawskiego w kategorii najlepszy debiut.

Od 2008 roku związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie gdzie grała m.in. w spektaklach muzycznych „To idzie młodość” w reż. Macieja Englerta oraz główną
rolę w „Gran Operita” w reż. Marcina Przybylskiego oraz w widowisku „Tych lat nie odda nikt” z piosenkami Władysława Szpilmana.

Od siedmiu lat współpracuje z zespołem Janusz Bogackiego.
W repertuarze ma piosenki literackie, francuskie, kabaretowe
i program jazzowy oparty na klasycznych standardach.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu drogą elektroniczną (mdk.kultura@interia.pl) lub telefonicznie : 74 666 95 70.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektor Sanitarny wprowadził wytyczne dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa COVID-19 (https://www.gov.pl/web/kultura/wytyczne-dla-organizatorow-imprez-kulturalnych-i-rozrywkowych-w-trakcie-epidemii-wirusa-sars-cov-2-w-polsce). W załączniku przedstawiamy politykę informacyjną dla uczestników wydarzeń. Każdy uczestnik zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia przy wejściu na imprezę lub rejestrację elektroniczną e-mail: mdk.kultura@interia.pl, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa w kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. (Zał – Oświadczenie.)