“Muzyka, Kobiety i Koronki”

6 października 2020 Wyłącz przez MDK

W miniony piątek w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach, odbyło się spotkanie pn. “Muzyka, Kobiety i Koronki” przy współpracy z Fundacją Wspólna Przestrzeń.
Spotkanie było okazją do dyskusji na temat roli rzemiosła dawniej i dziś, zaprezentowania wartości jakie niesie ze sobą kultywowanie tradycji, a także historii koronczarstwa w naszym regionie. Publiczność poznała piękną stronę koronek. Wspomniana została również sylwetka księżnej Daisy von Pless, która wiele czasu i energii poświęcała działalności na rzecz śląskiego koronkarstwa. Na przykładach autentycznych robótek prezentowanych na wystawie było można przyjrzeć się finezji koronkowych ozdób.

Było to spotkanie, które miało na celu promowanie rzemiosła, dostrzeganie potrzeb korzystania z usług rzemieślników, kupowania wyrobów, które niosą ze sobą dobrą jakość, historię przedmiotu i wspierania lokalnych przedsiębiorców.

Fundacja Wspólna Przestrzeń zachęcała do aktywnego poznawania historii regionu, charakterystycznych dla niego technik rzemieślniczych oraz odwiedzenia miejsc na Dolnym Śląsku powiązanych z rzemiosłem i rękodziełem.

Na koniec goście wysłuchali pięknej aranżacji utworu „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki w wykonaniu utalentowanej skrzypaczki Urszuli Zagajewskiej.

Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu i zapraszamy na kolejne kulturalne spotkania.