Muzyka, Kobiety i Koronki

Muzyka, Kobiety i Koronki

25 września 2020 Wyłącz przez MDK

2 października zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury na spotkanie pn. “Muzyka, Kobiety i Koronki “. Spotkanie będzie okazją do dyskusji na temat roli rzemiosła dawniej i dziś, zaprezentowania wartości jakie niesie ze sobą kultywowanie tradycji, a także historii koronczarstwa w naszym regionie. Uczestnicy poznają piękną stronę koronek. Wspomnimy sylwetkę księżnej Daisy von Pless, która wiele czasu i energii poświęcała działalności na rzecz śląskiego koronkarstwa. Na przykładach autentycznych robótek prezentowanych na wystawie będzie można przyjrzeć się finezji koronkowych ozdób.

Fundacja Wspólna Przestrzeń promuje rzemiosło, dostrzega potrzebę korzystania z usług rzemieślników, kupowania wyrobów, które niosą ze sobą dobrą jakość, historię przedmiotu i wspierają lokalną przedsiębiorczość.

Zachęca do aktywnego poznawania historii regionu, charakterystycznych dla niego technik rzemieślniczych oraz odwiedzenia miejsc na Dolnym Śląsku powiązanych z rzemiosłem i rękodziełem.

Serdecznie zapraszamy

W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu drogą elektroniczną (mdk.kultura@interia.pl) lub telefonicznie : 74 666 95 70.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektor Sanitarny wprowadził wytyczne dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa COVID-19 (https://www.gov.pl/web/kultura/wytyczne-dla-organizatorow-imprez-kulturalnych-i-rozrywkowych-w-trakcie-epidemii-wirusa-sars-cov-2-w-polsce). W załączniku przedstawiamy politykę informacyjną dla uczestników wydarzeń. Każdy uczestnik zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia przy wejściu na imprezę lub rejestrację elektroniczną e-mail: mdk.kultura@interia.pl, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa w kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. (Zał – Oświadczenie.)

Udostępnij!