NA STRAŻY PRZYRODY

NA STRAŻY PRZYRODY

13 lipca 2020 Wyłącz przez PP

Udostępnianie jest fajne!

Miejski Dom Kultury zaprasza wszystkie dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty, które odbędą się w dniu 17.07.2020 r. podczas wystawy „Filozof i Przyroda”. 
Plan zajęć:
godz. 12.00-13.00 –  „Bądźmy Razem Eko Stażnikami Przyrody” dzieci od 5-9 lat

  • Czym jest przyroda? Co ją truje i niszczy? Jakie zachowania możemy wprowadzić na co dzień, by dbać o Planetę Ziemia?
  • Upcyklingowe dary natury – ręcznie wykonane. Dzieci będą  tworzyły z rolek  motylki, drzewa, krzewy z małymi owadami na nich. To nasz dar dla środowiska. Pokażemy wszystkim jak można z czegoś starego zrobić coś pięknego. Dla chętnych dzieci będą przygotowane butelki PET, z których można zrobić pojemnik na kredki lub doniczkę na kwiaty.

godz. 16.00-17.00 – „Na straży przyrody – Eko Bohaterem może być każdy z Nas”  dzieci i młodzież od 10-15 lat.

  • Co to jest kryzys klimatyczny i czym się objawia? Jakie działania na co dzień możemy wprowadzić, by dbać o środowisko? Czym jest zasada 3R i jaki jest system segregacji w Świebodzicach?
  • Tworzenie ze starych słoiczków, butelek PET  doniczek na zioła, kwiaty balkonowe,
  • Wykonanie ze starej koszulki torby na zakupy albo torby basenowej.

WAKACJE TO TEŻ CZAS NA EKOLOGIĘ, BO BYCIE EKO JEST MODNE I PRZYJEMNE !!!
Serdecznie zapraszamy do zapisów drogą elektroniczną (mdk.kultura@interia.pl) lub telefonicznie: 74 666 95 70 do dnia 16.07.2020r.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektor Sanitarny wprowadził wytyczne dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa COVID-19 (https://www.gov.pl/web/kultura/wytyczne-dla-organizatorow-imprez-kulturalnych-i-rozrywkowych-w-trakcie-epidemii-wirusa-sars-cov-2-w-polsce). W załączniku przedstawiamy politykę informacyjną dla uczestników wydarzeń. Każdy uczestnik zobowiązany jest do złożenia pisemnego oświadczenia przy wejściu na warsztaty lub rejestrację elektroniczną e-mail: mdk.kultura@interia.pl, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. (Zał – Oświadczenie.) oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych (Zał – Zgoda na przetwarzanie danych osobowych).