MDK w czasie epidemii

MDK w czasie epidemii

20 maja 2020 Wyłącz przez PP

Udostępnianie jest fajne!

W związku z epidemią koronawirusa w całym kraju i podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego z udziałem ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca instytucji kultury.

Miejski Dom Kultury zgodnie z tymi zaleceniami wprowadził czasowe ograniczenie działalności związanej z wszelkimi formami kultury i rozrywki. Zostały zawieszone do odwołania wszystkie planowane wydarzenia i zajęcia poszczególnych sekcji działających w MDK.

Staraliśmy się w tym czasie wyszukiwać i udostępniać  na naszym profilu facebookowym i na stronie internetowej wiadomości , najciekawsze koncerty, konkursy, spektakle, opery online. Dopóki obostrzenia nie zostaną zniesione będziemy działać w systemie wewnętrznym. Staramy się aby posty obejmowały różnorodną tematykę i aby każdy znalazł coś w nich dla siebie.

W wielkim skrócie przedstawimy Wam co się u nas dzieje. W Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach cały czas prowadzone są prace porządkowe i konserwatorskie. Pracownicy MDK odświeżają i malują poszczególne pomieszczenia, sale i korytarze. W całym obiekcie wyszukano i naprawiono usterki sprzętu i urządzeń. Pracownicy MDK wychodząc naprzeciw potrzebie mieszkańców w obecnej sytuacji wprowadzenia obowiązku zakrywania ust i nosa, szyją maseczki dla mieszkańców Świebodzic. Zostały przeprowadzone również prace porządkowe na terenie naszego ogrodu. Udało nam się uporządkować dokumenty, domknąć rozpoczęte sprawy.

Tęsknimy za kalendarzem pękającym w szwach, za budynkiem tętniącym życiem i za wami uczestnikami naszych wydarzeń i zajęć. Mamy nadzieję, że już  wkrótce się z wami spotkamy.

Przypominamy, że do 20 maja czekamy na prace plastyczne do konkursu „Moja mama jest kochana”.