Portety Pełcznicy wyruszyły na tournee

21 listopada 2019 Wyłącz przez MDK

Zgodnie z zapowiedziami, wystawa przygotowana w ramach projektu Portety Pełcznicy autorstwa Olgi Oskierko wyruszyła do świebodzickich szkół.

W tym tygodniu portrety seniorów były prezentowane w Liceum Ogólnokształcącym. W środę grupa młodzieży wysłuchała autorki, która opowiedziała w jakim celu zrealizowała projekt i jak to przebiegało. Opowiedziała o problemach seniorów wynikających z ich marginalizacji w w życiu społecznym…

Wystawa w najbliższych tygodniach odwiedzi kolejne szkoły. Na planszach, obok portretów przedstawione są wypowiedzi seniorów, którzy dzielą się spostrzeżeniami nt. współczesnego życia i wspomnieniami z czasów młodości… Broszura towarzysząca wydarzeniu pozostanie w bibliotekach szkolnych.