Rozśpiewani seniorzy

Rozśpiewani seniorzy

20 maja 2019 Wyłącz przez PP

Udostępnianie jest fajne!

Śpiew i zabawa towarzyszyły dziewiątej edycji Przeglądu Piosenki, który zorganizował w dniu 15.05.2019 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku ze Świdnicy. W przeglądzie wziął udział zespół

„Melodia” działający przy Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach. 

W tej wspaniałej uroczystości uczestniczyło dziewięć zespołów z Dolnego Śląska. Nie było wygranych ani przegranych wszyscy otrzymali jednakowe pamiątkowe statuetki. Występy obejrzało 37 osób, które świetnie bawiły się razem z występującymi. 

Nasz świebodzicki zespół w niczym nie ustępował uczestnikom, którzy mają długoletnie doświadczenie sceniczne. Bardzo ładnie prezentowały się nasze panie na scenie w strojach, które własnoręcznie przygotowały. Promowały również nasze miasto eksponując herb Świebodzic na okładkach śpiewników. Zespół wykonał trzy piosenki : ” Pytasz mnie co ci dam”, ” Na miłość nie ma rady” i ” Rzeki Babilonu” , które muzycznie opracował i akompaniował podczas występu wspaniały, niezastąpiony muzyk Pan Wiktor Wawrzkowicz. Występ Melodii spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności, która wtórowała paniom podczas śpiewania.

Wszystkie prezentowane na przeglądzie  piosenki powstały w latach 70 – tych, ilustrowane slajdami z tych lat przywołały wiele wspomnień. 

Zespół Melodia ma mnóstwo energii, ciekawych pomysłów i nie poprzestaje na tym jednym występie. Ma plan by wystąpić na jubileuszowej dziesiątej edycji tego wspaniałego przeglądu.