Break Flow 4 – taniec wbrew grawitacji

2 czerwca 2015 Wyłącz przez MDK

Kolejny już raz Miejski Dom Kultury w Świebodzicach stał się areną dla akrobatycznych popisów najlepszych tancerzy w stylu breakdance, którzy w sobotę 30 maja wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Breakdance “Break Flow 4”.

Pełen ekspresji i pasji popis tanecznych umiejętności młodych ludzi – zarówno świebodziczan, jak i przyjezdnych, w tym również gości z zagranicy – stał na najwyższym poziomie artystycznym i organizacyjnym. Efekt ten możliwy był do osiągnięcia głównie dzięki zaangażowaniu wielu osób, które bezinteresownie poświęciły swój czas i energię, by czwarta edycja “Break Flow” była nie tylko wydarzeniem lokalnym, ale wyrosła do rangi wydarzenia o zasięgu ogólnopolskim i przyczyniła się do promocji miasta na arenie całego kraju.

1vs1
1. Bgirl Paulina
2. Bboy Bartek

Top Rock
1. Bboy Baran

1vs1 kids
1. Bboy Flisu
2. Bgirl Paćka

Best Flow
Bboy Kamey

Podziękowania należą się:

• Burmistrzowi Miasta Świebodzice Bogdanowi Kożuchowiczowi za objęcie imprezy patronatem honorowym oraz wsparcie organizacyjne;
  • radnym miejskim – panu Dariuszowi Błaszczykowi za udostępnienie nagłośnienia oraz catering, a także panu Piotrowi Krzyśpiakowi za ufundowanie nagrody w kategorii Toprock;
  • panu Maciejowi Więckowi ze Stowarzyszenia Bona Fide za nieoceniony wkład we współorganizację imprezy;
  • panu Piotrowi Serafinowi z PSB Mrówka za wykonanie usług poligraficznych;
  • firmie odzieżowej Elade za ufundowanie nagród rzeczowych;
  • grupie Lazy Rockers za pomoc przy organizacji;
  • przedsiębiorstwu TOYOTA oraz Funduszowi Regionu Wałbrzyskiego za wsparcie finansowe;
  • Kamejowi za wykonanie rzeźby stanowiącej nagrodę w kategorii Toprock;
  • Fizykowi za realizację materiału filmowego.

Szczególne podziękowania należą się również Markowi Chrobakowi za zaangażowanie i pasję z jaką popularyzuje breakdance w środowisku lokalnym, a także Tomaszowi Szewczakowi za pomoc organizacyjną.

Agnieszka Gielata
Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach