Dzień Tańca w MDK

6 maja 2014 Wyłącz przez MDK

Pasja do tańca, świetna zabawa i pokaz tanecznych umiejętności towarzyszyły nam podczas Międzynarodowego Dnia Tańca w MDK. 29 kwietnia od 1982 roku to Międzynarodowy Dzień Tańca ustanowiony przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego.

Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Już po raz drugi uczciliśmy Dzień Tańca w MDK w Świebodzicach, wszak pasji do tańca i tancerzy u nas nie brakuje. Podczas tanecznego show zobaczyliśmy popis ZUMBY naszych najmłodszych uczniów, prowadzonych przez Beatę Rejek. Ponadto swoje umiejętności pokazali tancerze z sekcji Breakdance, której instruktorem jest Marek Chrobak. Na koniec odbyła się taneczna walka o Nagrodę Publiczności, w której zwyciężyli b-boye: Damian Krzyszczak, Patryk Cichopek i Daniel Tomczak.

Wszystkim tancerzom gratulujemy pasji i odwagi, a rodzicom oraz instruktorom dziękujemy za wsparcie.