III Turniej Szachowy

Date(s) - 08/06/2019

Miejski Dom Kultury

Kategorie Nie Kategorie

Już za nieco ponad dwa tygodnie odbędzie się III Turniej Szachowy pod patronatem Burmistrza Świebodzic. Organizatorem jest Miejski Dom Kultury a jego celem jest popularyzacja szachów, szczególnie wśród dzieci i młodzieży jako alternatywne spędzenie czasu wolnego i integracja środowiska szachowego. W turnieju będą mogli zaprezentować swoje umiejętności młodzi szachiści z MDK-u szkolący się pod kierunkiem Artura Adamka.

Turniej odbędzie się 8.06.2019, w sobotę, w godz. 10:00 – 13:30 w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach, ul. Wolności 13

Grupy turniejowe:

Grupa A – OPEN dla wszystkich chętnych

Grupa B – zawodnicy do lat 14 (maksymalnie III kat. męska lub II kat. kobieca)

Zgłoszenia w serwisie turniejowym:

Grupa A: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_3044

Grupa B: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_3045

Turniej ma charakter otwarty – uczestniczyć mogą wszyscy chętni. Udział w turnieju bez wpisowego! Ilość miejsc ograniczona do 90 osób.

Zasady:

system szwajcarski, 7 rund, tempo: 15 minut na partię dla zawodnika, przepisy gry wg kodeksu szachowego FIDE (szachy szybkie).

Nagrody:

Grupa A OPEN: za miejsca 1-3 puchary oraz nagrody rzeczowe, najlepszy junior i zawodniczka – nagrody rzeczowe

Grupa B juniorzy do lat 14: za miejsca 1-3 puchary i medale, nagrody rzeczowe dla najlepszych w kategorii do lat 14 oraz do lat 9 a także dla najmłodszej zawodniczki i zawodnika.

Harmonogram:

do godz.9:45 – potwierdzenie udziału, przyjmowanie zgłoszeń w przypadku wolnych miejsc

10:00 – otwarcie turnieju

10:00 – 13:30 rundy I – VII

13:45 – zakończenie, wręczenie nagród.

Sprawy organizacyjne:

– Sprzęt szachowy zapewnia organizator.

– Każdy niepełnoletni uczestnik turnieju podczas jego trwania powinien znajdować się pod opieką rodzica lub opiekuna.

– Organizator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu.

– Każdy zgłoszony zawodnik lub w przypadku osób niepełnoletnich opiekun prawny tej osoby wyrażą zgodę na:

1) przetwarzanie danych osobowych zawartych w zgłoszeniu, niezbędnych do realizacji ww. turnieju;

2) publikację wizerunku osoby dla celów związanych z informacją i promocją ww. turnieju.