Młodzi muzycy podarowali płytę

06.11.2015 r.

W środę 4 listopada w sali posiedzeń ratusza Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz spotkał się z uczestnikami realizowanego przez Miejski Dom Kultury projektu "Songs about life", którzy w drugiej połowie października przebywali w Lipsku, gdzie wzięli udział w warsztatach muzycznych i panelach dyskusyjnych na temat tolerancji.

Projekt, którego pierwsza tura realizowana była w dniach 16-22 października, zakłada wymianę młodzieży pomiędzy Miejskim Domem Kultury w Świebodzicach a jego odpowiednikiem w Lipsku, której celem jest omawianie doświadczeń z zakresu walki o prawa mniejszości oraz tolerancji. W ramach zajęć, w których ze strony Świebodzic uczestniczyło dziesięcioro młodych muzyków w wieku od 15 do 21 lat, realizowano warsztaty wokalne oraz dyskusje panelowe, czego efektem finalnym było nagranie utworu odwołującego się do idei tolerancji i multikulturowości.

- Cieszę się, że mamy w mieście tyle utalentowanej młodzieży, która wyraża się poprzez muzykę. To ważne, by poprzez swoją pasję realizować również idee odnoszące się do globalnych problemów - mówił do zebranych na sali burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W dowód wdzięczności za okazaną pomoc przy organizacji wyjazdu, a także żywe zainteresowanie tematem, uczestnicy projektu oraz ich opiekunowie, panowie Wiktor oraz Bartosz Wawrzkowicz, podarowali burmistrzowi płytę z nagranym przez świebodzicką młodzież utworem oraz lipską gazetę, w którym ukazał się obszerny artykuł na temat pobytu młodych świebodziczan w mieście Bacha i Schillera.