Europeans For Peace "Songs About Life"
Sztuką w dyskryminację

20.10.2015 r.

Dziesięcioro młodych świebodziczan, których pasją jest muzyka, wyjechało w piątek 16 października do Lipska, gdzie wezmą udział w projekcie „Songs about life”, będącym efektem współpracy tamtejszego centrum kultury z Miejskim Domem Kultury w Świebodzicach.

Burmistrz Bogdan Kożuchowicz życzył uczestnikom projektu miłego pobytu i nawiązania nowych przyjaźni.
Młodzi ludzie – w projekcie udział biorą osoby w wieku od 15 do 21 lat, pasjonujący się na co dzień muzykę i poprzez nią wyrażający swoją wrażliwość, wraz z towarzyszącymi im opiekunami, będą uczestniczyć w trwających sześć dni warsztatach muzycznych i dyskusjach panelowych. Celem zajęć jest poruszenie kwestii dyskryminacji rasowej, tolerancji, integracja międzynarodowa oraz zatarcie różnic kulturowych i politycznych.
Grupa świebodziczan powróci do miasta w czwartek 22 października. W ramach projektu zaplanowana jest rewizyta młodzieży z Niemiec w Świebodzicach.

Bądź na bierząco i śledź wydarzenie na Facebooku: