Świat przez pryzmat aparatu

09.09.2015 r.

Prosta forma po raz kolejny okazała się najlepszym nośnikiem wizualnej treści i emocjonalnego przekazu - do takiego wniosku dojść musieli wszyscy uczestnicy wernisażu prac fotograficznych dwóch świebodziczan - Wiesława Pycia i Adriana Janickiego, który odbył sie w piątek, 4 września w sali kominkowej Miejskiego Domu Kultury.

Zapowiadany jako spotkanie z twórcami, którzy na przekór obowiązującym trendom, pielęgnują i propagują swój unikatowy styl postrzegania świata poprzez soczewkę aparatu, wernisaż był okazją do spotkania z fotograficznym minimalizmem w najlepszym wydaniu. Monochromatyczne obrazy, wybrane spośród tysięcy prac - najczęściej portrety, ale także przenikliwe fotoreportaże czy imponujące ujęcia architektury, przykuwały oko oglądających swoją przenikliwością, której osiągnięcie możliwe było poprzez połączenie artystycznej wrażliwości twórców z ich reporterską naturą, oraz zastosowanie starych obiektywów analogowych w nowczesnym sprzęcie.

Mariaż tradycji i postępu złożył się w efekcie na wystawę, która, choć kameralna, przykuwała uwagę i trafiała do wrażliwości odbiorców.

Wystawę, której inicjatorem był radny miejski Piotr Krzyśpiak, można oglądać w Miejskim Domu Kultury do 2 października br.

Serdecznie zapraszamy.