AKTUALNOŚCI  
 

Muzycy podsumowali działalność

26.06.2015 r.


Muzycy młodzi i nieco starsi, gitarzyści i pianiści, fani Metalliki i Jana Sebastiana Bacha, doświadczeni i kompletni nowicjusze, którzy swoją przygodę z muzykowaniem dopiero zaczynają - wszyscy bez wyjątku spotkali się we wtorek 23 czerwca w MDK, na uroczystym koncercie podsumowującym kolejny rok funkcjonowania sekcji instrumentalnej.

Jak co roku koncertowi towarzyszyła rodzinna atmosfera życzliwości, o którą zadbali prowadzący sekcję panowie Wiktor i Bartosz Wawrzkowicz. Czar towarzyszący koncertowi miał jednak tym razem podwójne uzasadnienie - wszak odbywał się on w dzień obchodów Dnia Ojca, i chyba trudno wymarzyć sobie lepszy prezent, jaki wykonawcy mogli sprawić swoim tatusiom, niż możliwość podziwiania muzycznych popisów ich własnych pociech.

Choć większość z wykonawców stawia dopiero pierwsze kroki w świecie muzyki, rozpiętość repertuaru, jaki zaprezentowali tłumnie przybyłej publiczności, wśród której nie mogło zabraknąć sympatyka sekcji burmistrza Bogdana Kożuchowicza, wzbudził szczery podziw zebranych. Niezależnie od stopnia muzycznego wtajemniczenia i opanowania warsztatu, artyści odważnie mierzyli się z dziełami klasyków - Bacha czy Straussa, a także interpretowali dzieła ikon sceny rozrywkowej - za sprawą gitarzystów w sali MDK wybrzmiały "Nothing else matters" Metalliki i "Hallelujah" Leonarda Cohena.

Po takim zakończeniu nie można mieć złudzeń - każdy myślami jest już przy kolejnej edycji sekcji.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
 


Copyright ©  Miejski Dom Kultury w Świebodzicach  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

do góry  |