FERIE W MDK NA FINISZU

30.01.2015 r.

Drugi tydzień ferii zimowych w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach był pełen atrakcji. W poniedziałek odwiedził nas burmistrz miasta pan Bogdan Kożuchowicz, który obdarował feriowiczów koszem pełnym słodyczy.

Była to miła niespodzianka, która sprawiła wszystkim dużo radości. W czasie pobytu na zimowisku dzieci uczestniczyły w kreatywnych warsztatach plastycznych, zajęciach jogi i relaksacji, warsztatach tanecznych oraz zajęciach teatralnych. Poznawały podstawowe słowa i zwroty w języku hiszpańskim. Nie zabrakło też czasu na wspólne wycieczki. W środę odwiedziliśmy Dom Pachnący Chlebem w Raszowie, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach ,,Jak robi się chleb?”. Dzieci w ciekawy i praktyczny sposób zapoznały się z recepturą i procesem wypieku chleba. Każdy uczestnik samodzielnie przygotował oraz starannie udekorował chleb. Dzieci ucierały także masło. Praca nie poszła na marne, ponieważ później został zorganizowany poczęstunek. Pod koniec pobytu w Raszowie dzieci miały okazję korzystać z uroków zimy. Zabawy na śniegu przysporzyły najmłodszym mnóstwo frajdy. W czasie pobytu na zimowisku oglądaliśmy widowisko teatralne pt.,, Skradziona mądrość”. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie, dzieci w dowód uznania nagrodziły aktorów gorącymi oklaskami. W czwartek odwiedził nas instruktor skoków spadochronowych pan Jacek Brzeziński. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jaki sprzęt jest potrzebny, aby bezpiecznie skakać.

Ochotnicy mogli także przymierzyć elementy stroju spadochroniarza. Chociaż skakać można dopiero od 16 roku życia, to jednak warto od najmłodszych lat rozbudzać pasje i zainteresowania. W ostatnim dniu trwania ferii zimowych byliśmy na basenie, gdzie dzieci mogły wyszaleć się przed powrotem do szkoły. Czas spędzony w Miejskim Domu Kultury był owocny w naukę, a także dostarczył nam niezapomnianych chwil oraz wrażeń. Dzieci już teraz z utęsknieniem czekają na kolejne wakacje w MDK.

Katarzyna Kłapińska