Różne Światy w MDK

09.01.2015 r.

Zaraz po przerwie świątecznej miłośnicy sztuki mieli okazję spotkać się w Galerii Kominkowej MDK na wernisażu Grupy Twórczej "Uśmiech Wałbrzycha". Grupa zaprezentowała "Różne Światy" wymalowane na wyjątkowych obrazach. Założycielem i koordynatorem G.T. "Uśmiech Wałbrzycha" jest Danuta Polakowska, a sprawami merytorycznymi zajmuje się Danuta Kucharska.

W wystawie wzięły udział:

1. Leokadia Gerot - maluje akwarele, gwasz i akryle głównie architekturę, pejzaże, zwierzęta, portrety i kwiaty.

2. Beata Iwańczuk - maluje techniką olejną i akwarelową, portrety, pejzaże i kwiaty.

3. Deoniza Kałuża - haftuje oraz maluje na szkle.

4. Jolanta Kobylarz - maluje akwarele i pastele głownie pejzaże i martwą naturę.

5. Wiesława Lewandowska - maluje akwarele, akryle i olej, głównie pejzaże, architekturę, kwiaty. Robi kwiaty na szydełku oraz maluje na szkle.

6. Justyna Nawrocka-Pabijaniak - zajmuje się malarstwem i poezją.

7. Danuta Polakowska - maluje techniką olejną i akwarelową, pejzaże o tematyce wiejskiej
    i kwiaty, zajmuje się malarstwem na szkle.

8. Marzena Zdun - maluje pastelami, akwarelą i akrylem martwą naturę, również zajmuje się poezją.

9. Danuta Kucharska- maluje akwarelą, akrylem, pastelom i olejem- postacie i portrety, pejzaże, architekturę i martwą naturę.

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Pani Agnieszka Gielata podziękowała artystkom za chęć pokazania się w naszej galerii. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję, że "Różne Światy" zachwyciły barwą i różnorodnością.