Święta przyprawione słodyczą …

05.01.2015 r.

Tradycyjnie w czasie przedświątecznym w naszym Miejskim Domu Kultury spotkaliśmy się
w słodkiej atmosferze przepełnionej zapachem pierniczków. Tegoroczne Święto Piernika odbyło się w blasku choinkowych światełek i przy popisach wokalno-tanecznych naszych sekcji.

Słodkie show rozpoczęły śpiewająco Nikola i Angelika, które rozwijają swoje umiejętności wokalne wraz z muzykiem Wiktorem Wawrzkowiczem. Zaraz potem z energią parkiet opanowały dzieci z sekcji HIP-HOP, które trenują pod okiem wulkanu tanecznego pełnego pasji - Ady Piaseckiej. Z grawitacją walczyli tancerze Break Dance, którzy wraz z instruktorem Markiem Chrobakiem tradycyjnie poruszyli publiczność i zawirowali na parkiecie. Zaraz potem pojawiły się nowe sekcje taneczne MDK, które trenują wraz z Bartłomiejem Górskim. Panowie pokazali próbkę tańca współczesnego, a w finale pojawiły się dziewczyny ze szczyptą pikanterii i zaprezentowały elementy burleski - wyjątkowo kobiecego tańca. Jak już zgasły światła… dziewczyny wspólnie z tancerzami z Lazy Rockers Crew nieco przyprawili tegoroczne Święto Piernika.

Atmosfera pełna radości, mnóstwo słodkości sprawiły, że na koniec wszystkie dzieci porwały się do wspólnej zabawy. Wraz z życzeniami świątecznymi zaprosiliśmy wszystkich do udziału w naszych sekcjach oraz w wydarzeniach kulturalnych w 2015 roku.

Aneta Sterna MDK