VIII Mikołajkowy Turniej Brydża Sportowego Parami

08.12.2014 r.

Już ósmy rok z kolei w mikołajki brydż opanował Świebodzice. A to za sprawą VIII Mikołajkowego Turnieju Brydża Sportowego Parami o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice. Pomysł karcianego turnieju w naszym MDK corocznie okazuje się wygraną partyjką w karty, a gracze dopisują. W tym roku 6 grudnia gościliśmy w Miejskim Domu Kultury 46 brydżystów, którzy walczyli o puchar.

Brydż to gra karciana, w której bierze udział czterech graczy stanowiących dwie pary. Gracze w jednej parze starają się uzyskać wynik lepszy od wyniku drugiej pary, a towarzyszą temu wielkie emocje, choć gracze zachowują zimną krew. Po licznych rozdaniach sędzia Tomasz Baj wyłonił zwycięzców: I miejsce - Ewa Dziekańska i Krzysztof Dziekański, II miejsce -Leszek Urbańczyk i Leon Brylski, III miejsce -Aleksander Kud i Krystyna Augustyniak. W "mixtecie" zwyciężyła para: Leszek Pisarek i Bożena Rakuzy. Zdobywcom głównych nagród gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną grę i zapraszamy za rok.

Dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju Panu Jerzemu Kubicy z Polskiego Związku Brydża Sportowego. Tegoroczny Turniej odbył się przy wsparciu i pomocy Burmistrza Miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza oraz Funadcji Bona Fide, przy której działa aktywnie Sekcja Brydża Sportowego.