Dla sztuki nic nie jest banałem!

10.09.2014 r.

Wernisaż sztuki niebanalnej Teresy Anniuk - Gulak w MDK zaskoczył i zainspirował. "Człowiek w fotografii przeobrażonej" będący fuzją fotografii i malarstwa częstuje widza symboliką oraz niekonwencjonalnym podejściem do sztuki.

Prace artystki stanowią swoiste wyzwanie dla wyobraźni patrzącego -prowokują stylem oraz treścią. Teresa Anniuk-Gulak: Absolwentka Międzynarodowego Forum Fotografii Kwadrat we Wrocławiu, studiuje m.in. w Akademie für Kunst und Malerei /Akademii Sztuk Pięknych/ w Salzburgu i tam również wystawia swoje prace. Tym razem ze swoim innowatorskim stylem zagościła w naszym Miejskim Domu Kultury.

Twórczość Teresy Anniuk - Gulak zgromadziła liczną publikę, którą przywitał Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz. Fotograficzka, pochodząca z naszego miasta, nie kryła wzruszenia. Emocji z pewnością nie brakowało - popłynęły z obrazów wraz z energią i miłością do sztuki samej artystki. Człowiek przeobrażony w jej pracach to człowiek codzienny, ale mimo to niebanalny. Terea Anniuk - Gulak pokazuje, że wszystko może mieć wartość artystyczną, a w szczególności drugi człowiek. Motto artystki: "Dla sztuki nic nie jest banałem!" z pewnością krzyczy i pozostanie w nas na długo. Cały wieczór odbył się przy kojących dźwiękach fortepianu w wykonaniu Wiktora Wawrzkowicza.

W imieniu artystki dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili wernisaż.
Część wystawy można jeszcze oglądać w MDK - serdecznie zapraszamy.