Muzyczne zakończenie wakacji

01.09.2014 r.

Ostatni dzień wakacji w Świebodzicach zaczął się mega tanecznie na scenie amfiteatru
w Parku Miejskim. Swoje możliwości pokazali tancerze breakdance i hip-hop z Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach, a to wszystko przy naprawdę dobrej muzyce, która ożywiła całą przestrzeń i zgromadzoną publiczność.

Niestety wraz z mocnymi bitami spadł deszcz i finał imprezy odbył się w MDK. O godz. 17:00 rozpoczął się koncert Janka Samołyka, który zagrał wraz z skrzypaczką Anitą Janukiewicz. Mieszanka brytyjskiego rocka i poezji śpiewanej w wykonaniu fantastycznych artystów zachwyciła świebodzicką publiczność. Na koncercie gościliśmy Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza wraz z rodziną, który serdecznie powitał miłośników dobrej muzyki.

Janek Samołyk podczas koncertu w MDK zagrał najlepsze utwory z pierwszych dwóch płyt, a także przedpremierowo wykonał kilka piosenek z niewydanej jeszcze trzeciej płyty (przewidywana premiera we wrześniu). Janek Samołyk jest dobrze znany słuchaczom. Jak dotąd zagrał wraz z zespołem ponad 150 koncertów - wśród nich był m.in. występ w Studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na żywo w Trójce. Jego muzyczne CV uzupełniają m.in.: trasa po Chinach wraz z zespołem Iowa Super Soccer, występy w Jarocinie oraz Opolu, nagroda im. Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego, występ na wrocławskim rynku w ramach UEFA EURO 2012. W naszym mieście mieliśmy okazję gościć Janka po raz drugi i za każdym razem artysta zachwyca naszą publiczność.

Pożegnaliśmy wakacje mega tanecznie i koncertowo, a już teraz zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do zapisywania się na sekcje stałe MDK.