BREAK FLOW 3

17.07.2014 r.

5 lipca w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach wystartował Turniej Tańca BREAK FLOW i taniec opanował nasze miasto. To już trzecia edycja imprezy, która rozwija się w błyskawicznym tempie - od niewielkiej imprezy o charakterze regionalnym do ogólnopolskiej.

Poziom umiejętności zawodników rośnie z roku na rok, tancerze przyjeżdżają z coraz dalszych regionów Polski, aby walczyć o miano najlepszego tancerza Breakdance, hip hop i popping.

W tym roku na tancerzy czekały atrakcyjne nagrody współfinansowane przez Stowarzyszenie Bona Fide, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Radę Miasta Świebodzice, Zakład Pogrzebowy Hades oraz Urząd Miejski. O stronę muzyczną BREAK FLOW 3 zadbali: podczas bitew hip hop oraz popping - DJ Lazy Slice ze Świebodzic, natomiast walki b-boyów odbywały się przy energicznych bitach niezastąpionego DJ Plasha z Krakowa.

Konkurencje breakdance oraz kids battle odbywały się w systemie bitew 2vs2, natomiast hip hop oraz popping 1vs1. Konkurs kids battle zdominowały dzieci z Bielawy - gratulujemy! Całość sędziowali cenieni na polskiej scenie tancerze: Hefo, Greku, Sapa (break) oraz Alkowy, Famka, Max (hip hop i popping). Tak samo jak
w ubiegłym roku, odbył się konkurs na Power moves, w którym do wygrania był voucher na pobyt w Pensjonacie Widok ufundowany przez Fradnet- Agencję Interaktywną - tą wyjątkową nagrodę zdobył bboy Yetti (Eudezet Skillz). Podczas oceniania powietrznych powerów grono sędziów wspomógł sam Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz, który współdecydował o wygranej. Burmistrz uczestniczył też w specjalnym pokazie tańca zaprezentowanym przez naszego przyjaciela Waldka Góreckiego. Waldek pokazał, że mimo niepełnosprawności można bawić się tańcem - dziękujemy, że byłeś z nami podczas całego BREAK FLOW. Dziękujemy też kibicom, dzięki którym było naprawdę gorąco. Atmosferę cały czas podkręcał wyjątkowy prowadzący - Łukasz Zajcew Zarębski. Nagrody dla najlepszych tancerzy wręczył Przewodniczący Rady Miasta Świebodzice Łukasz Kwadrans - dziękujemy za obecność i wsparcie finansowe.

Wyniki zawodów:

Bboying :
I miejsce - Breaknuts (Paulina & Baran)
II miejsce - Def Street (Skoq & Bartek)

Hip Hop
I miejsce - Sergiusz Piasecki (Simon Says Crew)
II miejsce - Joanna Rakowska (Simon Says Crew)

Popping:
I miejsce - Mr Flexible
II miejsce - Madagaskar

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem oraz odbiła się pozytywnym echem wśród osób, które brały udział w tym niecodziennym dla naszego miasta wydarzeniu. Dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji Break Flow 3 i zapraszamy za rok. Panu Darkowi Błaszczykowi dziękujemy za użyczenie sprzętu nagłośnieniowego, który z pewnością podniósł jakość turnieju, a władzom naszego miasta za wsparcie tej tanecznej inicjatywy. Naszym zaprzyjaźnionym fotografom: Paulinie Tuczyńksiej i Bartoszowi Fijałkowskiemu dziękujemy za zdjęcia.