Wakacje z MDK wystartowały!

08.07.2014 r.

Wraz z wakacyjnym słońcem nasz Dom Kultury przepełnił się uśmiechniętymi dziećmi, na które przez cały lipiec czeka u nas mnóstwo atrakcji. Na dobry początek dzieci i rodziców przywitał Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz.

Lato w MDK rozpoczęliśmy cyklem warsztatów - joga, język hiszpański, zajęcia teatralne i plastyczne. Wszystkie grupy: "Misie", "Nieobliczalni", "Cziloladki" i "Paranormalni" rozwijały swoje talenty i umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów. Mnóstwo radości sprawiły dzieciom wyjścia na basen. Ponieważ pogoda dopisała odwiedziliśmy w piątek basen odkryty, co przysporzyło dzieciom dużo frajdy.

Nie zabrakło też wycieczek i atrakcji na świeżym powietrzu. Dzieci odwiedziły park rekreacyjny przy Hotelu Księżyc i Zoo Farmę w Łącznej. W przyjemnej aurze pełnej zieleni i wśród dzikich oraz nieco bardziej domowych zwierzaków dzieci słuchały o życiu egzotycznych gatunków. Mogliśmy zobaczyć z bliska: lwa, lemura, rysia, jeżozwierza, makaki i wielbłąda. Dzieci karmiły i głaskały zwierzęta mniej egzotyczne: owce, świnkę wietnamską i kozy. Atrakcją okazała się maleńka lama, która w tym samym dniu przyszła na świat.
Początek wakacji był pełen wrażeń i atrakcji, ale jeszcze dużo wspólnych dni i przygód przed nami.