AKTUALNOŚCI  
 

Moc Festiwalu Piosenki Ulubionej

02.06.2014 r.


V Festiwal Piosenki Ulubionej w MDK Świebodzice za nami. Za nami również cała gama wyjątkowych wokalistów - od tych występujących pierwszy raz na scenie po tych bardziej dojrzałych, którzy bezustannie szlifują swój warsztat wokalny, czego efekty mogliśmy usłyszeć podczas festiwalu. 

W tym roku naszych uczestników oceniało jury w składzie: Barbara Fabian - pedagog z Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki, Grażyna Pantal - miłośniczka muzyki i świebodzicka sopranistka, Maricn Misiak "Liryk" - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Legnicy, finalista ogólnopolskich konkursów muzycznych, założyciel nieformalnej inicjatywy młodzieży, raper i reprezentant dolnośląskiej sceny muzycznej.

Nasz Festiwal otworzył Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz, który zwrócił uwagę na rozwój Festiwalu Piosenki i życzył wszystkim uczestnikom powodzenia. Szczęście na pewno się przydało, gdyż konkurencja była spora, a każdy wyśpiewał swoją piosenkę ulubioną prosto z serca. Podczas otwarcia usłyszeliśmy również gościnny występ dzieci z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 17 z Wałbrzycha, które zagrały na dzwonkach chromatycznych piosenkę "I gonna fly now". Potem już była tylko piosenka, piosenka i piosenka … .

W pierwszej kategorii wiekowej zwyciężyła mocna piosenka - "Mam tę moc" w wykonaniu Anny Galickiej. Drugie miejsce jury przyznało Alicji Zysce za wykonanie piosenki pt. "Osiągnąć cel", a na trzecim miejscu został nagrodzony Adam Chlebowski z piosenką "Stacja Warszawa". W kategorii drugiej zwyciężyła Angelika Krynicka z "Melodią Ulotną" , zachwycając jury i publiczność swoim show. Drugie miejsce wyśpiewała Wiktoria Stamborska z piosenką "Brzydcy" , a na trzecim miejscu jury nagrodziło Karolinę Mazur w piosence pt. "Babę zesłał Bóg". Wszystkim wykonawcom gratulujemy, a jury i publiczności dziękujemy za zaangażowanie w ulubione piosenki dzieci i młodzieży. Na kolejny mocno wokalny festiwal zapraszamy za rok.

MDK

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   

   
 
   
 
   
 
   

   

   
 
   

   

 

 


Copyright ©  Miejski Dom Kultury w Świebodzicach  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

do góry  |