Wspomnienie Anny German …

03.03.2014 r.

W piątkowy wieczór 28 lutego Miejski Dom Kultury w Świebodzicach zgromadził rekordową ilość publiczności, a to za sprawą miłośników słynnej Anny German. Muzyczne wspomnienie poruszających utworów tej wyjątkowej wokalistki wzbudziło różnorodność emocji - od euforii ku wzruszeniu. W niezapomnianym repertuarze Anny German wystąpił zawodowy duet z Uzbekistanu: Juliana Krukowska (fortepian) i Inna Kamarian (wokal).

W swoim bogatym repertuarze artystki zaprezentowały następujące utwory: "A on mi się podoba", "Być może", "Jesteś moją miłością", "List do Chopina", "Miasto zakochanych", "Nadzieja", "Pieśń jesienią", "Skrzydlaty koń", "Warszawa w różach", "Wiosna", "Echo miłości", "Wszystko w życiu ma swój kres" i tytułowy utwór - "Z miłością do Anny". Wyczekiwane legendarne utwory: "Człowieczy los" i "Tańczące Eurydyki" usłyszeliśmy pod koniec wieczoru. Tym samym publiczność wychodziła z koncertu z uśmiechem na twarzy w myśl słów piosenki Anny German - "uśmiech odsłoni przed tobą siedem codziennych cudów świata".
W związku z rosnącą popularnością duetu w Europie mogliśmy gościć artystki w naszym mieście. Patronat nad koncertem "Z miłością do Anny" objął Burmistrz Miasta Świebodzice, który zaprosił duet do naszego miasta, a to za sprawą przyjaźni artystek z mieszkanką Świebodzic - Teresą Byrą. Właśnie dzięki nim i cudownej publiczności w dniu 28 lutego w naszym MDK popłynęła muzyka prosto z serca i z pewnością trafiła do serc słuchaczy na długo.

Wspomnienie Anny German
koncert w Miejskim Domu Kultury, Świebodzice, 28 lutego 2014 r.