Walentynkowo i Kobiecankowo …

20.02.2014 r.

Walentynkowo i Kobiecankowo zarazem w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach. Tym razem w bardziej niż zwykle, w romantyczny nastrój wprowadziła Justyna Medeksza, śpiewając między innymi Kołysankę zespołu Sumptuastic. – Następnym razem, poprosimy więcej śpiewu – proponowały panie, co wzięłyśmy do serca.

Kobiecanki przywitał burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz, który od samego początku wspiera aktywne mieszkanki. Panie otrzymały słodki upominek od włodarza, a także zaproszenia na koncert piosenek Anny German. Obecnością zaszczyciła kobieta niezwykle silna, która patronuje działaniom Kobiecanek nie tylko w gminach, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Poseł na Sejm RP. – Życzę Wam w tym dniu abyście były kochane, szanowane, ale także abyście były silne i solidarne – powiedziała posłanka.

- A teraz niech każda z pań, w ten wyjątkowy dzień w roku, powie do swojej koleżanki obok komplement – zaproponowała Ewa Borkowska, wizażystka Mary Kay, a przede wszystkim kobieta zarażająca pozytywną energią. Po sali rozeszły się więc miłe, walentynkowe słowa, które mogą zdziałać cuda! I o to chodzi – podkreślała Ewa.

W programie także zasady savoir vivre, na co dzień, ale też od wielkiego balu czy mniejszego przyjęcia, o czym opowiedziała Aldona Ziółkowska – Bielewicz. Kto komu pierwszy podaje dłoń? Kiedy przedstawić swojego szefa mężowi i kiedy warto zaproponować toast? To tylko niektóre pytania, na których przypominająco, odpowiedziałyśmy.

W karnawałowy nastrój wprowadziła Ewelina Małecka Gad, która zaproponowała Paniom balowe dodatki do eleganckiej, koktajlowej małej czarnej. – To czas kiedy możemy poszaleć. Pióra, długie rękawiczki i kwiaty we włosach, do tego mała ozdobna torebka, lub nieco większa, która może zasłonić to i owo – poradziła Ewelina.

Jak zwykle Panie mogły przejść mini metamorfozy. Tego dnia była z nami Alina Dulko wraz z Alicją z salonu FRAMESI z Wałbrzycha. Dużo włosów, luźne koki, także dopięte grzywki – to trendy karnawału – doradzała. Do tego soczysty make - up w wykonaniu wizażystki Ewy Borkowskiej i niejedna z pań, z marszu mogłaby iść tego wieczoru na karnawałowe szaleństwa!

A na koniec jak zwykle nagrody! Rozlosowałyśmy kosmetyki marki tołpa, biżuterię z Malinowych Wieszaków i Robótkowo.

KOBIECANKI