W krainie baśni Anny Wach

11.02.2014 r.

Baśniowy świat ukryty na obrazach artystki Anny Wach czekał na miłośników sztuki w ostatni piątek w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach. Wystawa "Miasto Kolorów" zachwyca kolorami i pobudza zmysły, a na naszych widzach w Galerii Kominkowej MDK wywarła bardzo pozytywne wrażenie. Obrazy są przepełnione optymizmem i nasycone magią kolorów.

Podziwiając każdy obraz mamy wrażenie, że Anna Wach uchwyciła te chwile, o których marzymy, aby zostały z nami na dłużej. Podczas wernisażu sama artystka wspomniała, że właśnie te ulotne momenty dnia codziennego mają najistotniejsze znaczenie w naszym życiu. Obrazy -"Czas kochanków", "Godzina czarów", "Szansa na miłość" - odzwierciedlają przekonanie malarki, że często mamy tylko chwilę, dla której warto żyć.

Prace Anny Wach mamy zaszczyt gościć w naszym MDK już po raz drugi. Artystka urodziła się w Wałbrzychu, tutaj mieszka i tworzy. Od najmłodszych lat jej pasją było malarstwo i turystyka. Malarstwo artystki rozwija się dwutorowo. Starsze prace rodziły się z fascynacji pięknem natury, jej magicznych kształtów, kolorów i ulotnych chwil. Drugi kierunek stanowi malarstwo symboliczne nacechowane nutą romantyzmu i estetyzmu. Zatem wernisaż był szansą nie tylko do kontaktu z bogatą symboliką, ale pozwolił widzom na zapomnienie się przez widoczną nutkę romantyzmu.

Wieczór z "Miastem Kolorów" i Anną Wach pobudził zmysły i nacieszył oczy oraz dusze miłośników sztuki. Sama artystka swoją otwartością do rozmowy i radością z sukcesu wystawy sprawiła, że atmosfera była naprawdę wyjątkowa. Opuszczając Galerię Kominkową MDK można było odnieść wrażenie, że choć na chwilę odwiedziliśmy baśniowy świat. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, a Annie Wach życzymy dalszego rozwoju artystycznego. Na wystawę zapraszamy jeszcze do końca lutego.