AKTUALNOŚCI  
 

W świątecznym klimacie

21.01.2014 r.


Ponad dwie godziny śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd, przy choince, szopce i pysznych chrustach. Rodzinne kolędowanie z burmistrzem Bogdanem Kożuchowiczem to co roku wyjątkowo udana i sympatyczna impreza.

W niedzielne popołudnie 19 stycznia sala główna Miejskiego Domu Kultury zapełniła się do ostatniego miejsca - sporo krzeseł trzeba było dostawić. Gospodarze spotkania: burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz wraz z małżonką Teresą, ciepło witali gości i zachęcali do aktywnego uczestniczenia w spotkaniu. Bo "Kolędowanie z burmistrzem" to nie tylko słuchanie kolęd - ale przede wszystkim śpiewanie ich przy akompaniamencie żywej muzyki. W tym roku na fortepianie pięknie grał ksiądz Mateusz Pawlica który wraz z prowadzoną przez siebie schollą, współdowodził imprezą z burmistrzem.

A chętnych do solowego odśpiewania kolędy nie brakowało. Mogliśmy podziwiać solistów w różnym wieku: od kilkulatków do seniorów. Najcieplej nagradzane były występy rodzinne: dziadków z wnukami albo rodziców ze swoimi pociechami. Do publicznego śpiewania zostali także namówieni radni oraz Chór Akord. Tytuły kolęd losował burmistrz Bogdan Kożuchowicz, ściągając z choinki bombki oznaczone konkretną kolędą. Tekst pieśni wyświetlany był na dużym ekranie tak, by wszyscy mogli się przyłączyć. Pani Teresa Kożuchowicz i pracownicy MDK z dyrektor Agnieszką Gielatą dbali, by miłym gościom nie brakowało herbaty, kawy i słodkości.

Każdy występ nagradzany był specjalną nagrodą, a ich fundatorami, oprócz Państwa Kożuchowiczów, byli także: OSiR, Szpital Mikulicz i przychodnie zdrowia: Nex-Medical oraz Miejski Ośrodek Zdrowia a także osoby prywatne.

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 


Copyright ©  Miejski Dom Kultury w Świebodzicach  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

do góry  |