W Himalaje z Piotrem Snopczyńskim

14.01.2014 r.

Podczas kolejnego spotkania z pasją w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach wybraliśmy się w podróż w Himalaje ze znanym miłośnikiem gór ze Świdnicy. Piotr Snopczyński - himalaista, którego góry od zawsze były pasją życia, zaprezentował wystawę fotografii swojego autorstwa.

Podczas wernisażu mogliśmy podziwiać zapierające dech w piersiach najwyższe szczyty górskie: Mount Everest, Nanga Parbat, Makalu, Broad Peak i ten z najnowszej wyprawy z ubiegłego roku - Makaslu (8163 m).

Życie Piotra Snopczyńskiego to góry, wokół których koncentruje swoje działania. Od lat należy do polskich himalaistów, którzy zdobywają najwyższe szczyty na Ziemi. Wspinał się już niemal wszędzie - polskie Tatry, Alpy, Kaukaz, Karakorum i Himalaje. Jest od wielu lat organizatorem Dni Gór w Świdnicy, a w 2003 r. dostał kulturalną nagrodę Prezydenta Świdnicy. Na stałe współpracuje z MDK Świebodzice, gdzie prezentuje kino o tematyce górskiej. Tym razem zabrał naszą publiczność na wyprawę w Himalaje i razem z Piotrem Snopczyńskim wędrowaliśmy od fotografii do fotografii, poznając kolejne spektakularne szczyty. Nie zabrakło też barwnych opowieści himalaisty o przygodach w górach, które zapierały dech w piersiach. Po otwarciu wystawy publiczność mogła obejrzeć film z Broad Peak opatrzony komentarzem naszego gościa. Potem już był czas na rozmowy o górach przy kawie i herbacie. Bez wątpienia tego wieczoru byliśmy bardzo wysoko … .

Dziękujemy autorowi wystawy za pokazanie nam swojej pasji, a publiczności za miły wieczór. Dziękujemy też młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 1 za aktywny udział w spotkaniu. Na Kino Górskie z Piotrem Snopczyńskim w MDK Świebodzice zapraszamy 14 marca na godz. 18:00.