AKTUALNO列I

安i徠ecznie i s這dko w MDK

17.12.2013 r.

S這dki czas 安i徠 Bo瞠go Narodzenia tradycyjnie zawita do Miejskiego Domu Kultury podczas corocznego 安i皻a Piernika. W ostatni pi徠kowy wiecz鏎 spotkali鄉y si w rodzinnej atmosferze, aby wsp鏊nie celebrowa ten wyj徠kowo s這dki dzie przy stole pe軟ym piernik闚. W鈔鏚 publiczno軼i nie zabrak這 tych najm這dszych i ich rodzic闚, kt鏎zy z 貫zk w oku zachwycali si talentami swoich pociech.

W blasku 鈍iate貫k podziwiali鄉y popis naszych sekcji MDK, kt鏎y przygotowali instruktorzy wraz z dzie熤i. Dzieci z sekcji plastycznej prowadzonej przez Zbyszka Nowaka zaprezentowa造 r璚znie udekorowane bombki. W 鈍i徠ecznym repertuarze roz酥iewa豉 si sekcja wokalna, nad kt鏎 ca造 czas z przej璚iem czuwa豉 pani instruktor Alicja Banaszak. Nie zabrak這 te pokazu zumby wykonanego przez najm這dsze dzieci z sekcji prowadzonej przez Beat Rejek. Ze swoim tanecznym show zaprezentowa豉 si r闚nie sekcja breakdance, kt鏎 od lat z wieloma sukcesami prowadzi Marek Chrobak. Cz窷 taneczn zako鎍zy豉 wielkim aplauzem i niesamowit energi sekcja hip-hop, kt鏎a trenuje pod okiem Ady Piaseckiej. Dalsza cz窷 wieczoru nale瘸豉 do m這dych muzyk闚, kt鏎zy pokazali swoje umiej皻no軼i gry na gitarze i fortepianie. Uczniom towarzyszyli ich instruktorzy: Bartosz Wawrzkowicz i Wiktor Wawrzkowicz. Popisy muzyczne, wokalne oraz taneczne uwie鎍zyli鄉y wsp鏊n degustacj piernik闚 przy rozmowach w 鈍i徠ecznym klimacie.

Nasze tegoroczne 安i皻o Piernika zadedykowali鄉y ma貫mu 鈍iebodziczanowi Doriankowi, kt鏎y urodzi si w kwietniu ubieg貫go roku, a od ponad p馧 roku walczy z bia豉czk.

W pi徠kowy wiecz鏎 by豉 z nami babcia Doriana, kt鏎a podzi瘯owa豉 za wsparcie i wspomnia豉 o idei oddawania szpiku kostnego. Mamy nadziej, 瞠 cho troszk mogli鄉y pom鏂 i ca造m sercem jeste鄉y z Dorianem.

Dzi瘯ujemy wszystkim, dzi瘯i kt鏎ym 安i皻o Piernika w MDK by這 tak wyj徠kowe.