Mikołajki z brydżem

09.12.2013 r.

Mikołajki w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach zapalonym graczom bez wątpienia kojarzą się z brydżem. W niedzielę 8-go grudnia najlepsi z najlepszych spotkali się już po raz siódmy na Mikołajkowym Turnieju Brydża Sportowego Parami o Puchar Burmistrza Świebodzic. Dobrej zabawy, pełnej koncentracji i emocji nie brakowało.

Dopisali też miłośnicy brydża sportowego, którzy walczyli o Puchar pod czujnym okiem sędziego Tomasza Baja. Wśród zawodników nie mogło też oczywiście zabraknąć burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza, który jest zapalonym graczem i corocznie z pasją wspiera turniej.

Podczas turnieju gracze mieli możliwość pokazania swoich umiejętności, gdyż brydż sportowy minimalizuje element przypadkowości związany z rozkładem kart i daje szansę uczestnikom na popis swojego potencjału. Przez długie godziny trwała karciana walka o puchar, ale był też czas na rozmowy przy kawie i gorący posiłek. Po przerwie zostali już tylko najlepsi i z pośród nich zostali wyłonieni zwycięzcy VII Mikołajkowego Turnieju Brydża Sportowego Parami o Puchar Burmistrza Świebodzic, a wśród nich znalazły się pary:

I miejsce - Mariusz Ilnicki i Jan Ślipek
II miejsce - Robert Księżopolski i Marek Markowski
III miejsce - Stanisław Borowiec i Zdzisław Szyszkowski

Najlepsi otrzymali statuetki i nagrody finansowe. Wszyscy gracze dostali pamiątkowe dukaty świebodzickie ufundowane i wręczane przez burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza. Dziękujemy miłośnikom brydża za zainteresowanie, sędziemu za sprawnie przeprowadzony turniej, Polskiemu Związkowi Brydża Sportowego za wsparcie, a burmistrzowi za przyczynianie się do promocji brydża sportowego w naszym regionie.
Zapraszamy na turniej w przyszłym roku, którego współorganizatorem będzie fundacja Bona Fide. A już od stycznia wraz z fundacją zapraszamy na warsztaty brydżowe dla młodzieży.