Znów kobieco i kameralnie w Świebodzicach

27.11.2013 r.

Widziałam wiatr o siwych włosach, roznosił spokój wśród pól - wyśpiewała Justyna Medeksza, w utworze polskiej wokalistki, Grażyny Łobaszewskiej, pt. Czas na uczy pogody podczas III już Kobiecanek Kameralnie w Świebodzicach. Panie spotkały się w Miejski Domu Kultury, gdzie miło i pożytecznie spędziły ostatnie, piątkowe popołudnie.

Przypomnijmy, że Kobiecanki Kameralnie, to projekt skierowany dla pań mieszkających
w różnych zakątkach Dolnego Śląska. Jest realizowany dzięki otwartości samorządu w tym burmistrza Świebodzic - Bogdana Kożuchowicza, który wspiera wiele kobiecych aktywności w gminie. Dobrym duchem spotkań, jest także pani Agnieszka Gielata, dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach.
Jednym z gości i wykładowczyń, była Wioletta Paluszak, lekarz dermatologii i medycyny estetycznej ze Świebodzic, która opowiedziała o tym, kiedy znamiona na skórze, powinny niepokoić i jak ustrzec się przed nowotworami skóry? Lekarka zachęciła panie, do wykonania bezpłatnych badań skóry w każdej publicznej przychodni i udzieliła indywidualnych porad.

Kolejnym punktem programu był wykład Aldony Ziółkowskiej - Bielewicz, która opowiedziała, dlaczego warto być asertywnym i jak w praktyce wykorzystywać swoją asertywność?

Sporo miejsca w programie, zostało poświęcone biustom. O tym jak mierzyć i dobierać staniki do typu figury i na co zwracać uwagę przy ich zakupie, opowiadała sympatyczna Sylwia Rekowska, zawodowa brafitterka. - Okazało się, że niewiele pań, zna swój właściwy rozmiar biustonosza. Najczęściej z przyzwyczajenia zatrzymujemy się na miseczkach "D" i obwodzie 75cm, co jest błędem - tłumaczyła brafitterka.

W drugiej części programu, raz jeszcze panie usłyszały wokalistkę Justynę Medeksze, która tym razem doskonale odnalazła się w repertuarze anglojęzycznym. Wyśpiewała między innymi utwory Adele.
Jesienne spotkanie Kobiecanek, to także garści niezbędnych porad wizażystki - Patrycji Masternak, która na co dzień, zawodowo zajmuję się wizażem teatralnym i okolicznościowym. Panie dowiedziały się między innymi, jakich podkładów używać do konkretów typów cery. Kilka z uczestniczek, wyszło z odświeżonym makijażem, wykonanym na żywo przez Patrycję.

Była i chwila prawdziwego odprężenia dla kilku pań, a to za sprawą Mateusza Tabisia, masażysty, prowadzącego Salon Zdrowia i Masażu w Świebodzicach.

Uczestniczki spotkania skorzystały także z dermo konsultacji i mini zabiegów na dłonie, które wykonywała przedstawicielka marki tołpa.

Na koniec organizatorzy obdarowali uczestniczki losowanymi nagrodami. Wśród nich zestawy kosmetyczne ufundowane przez tołpa i Barffiteria. Warto podkreślić, że żadna z pań, nie wyszła z przysłowiowymi pustymi rękoma. Tołpa wręczyła każdej pani kosmetyczny upominek.

KOBIECANKI