AKTUALNOŚCI  
 

Z dedykacją od Pań dla Panów

10.09.2013 r.


W sobotę 28 września znowu mogliśmy usłyszeć wspaniałe FENOMEN TRIO
w cudownej, jesiennej scenografii wrzosowo-chryzantemowej, w barwach bieli i fioletu, Ponieważ koncert był dedykowany Panom, więc popłynęły życzenia, a z nimi dźwięki kolejnych utworów. 

Subtelnie zabrzmiały tony skrzypiec i towarzyszących im instrumentów fortepianu i wiolonczeli w utworze J. Straussa "Nad pięknym modrym Dunajem", w uroczej i ponadczasowej kompozycji. Oprócz klasyki ("Walc kwiatów" z baletu Piotra Czajkowskiego "Dziadek do orzechów") w repertuarze dnia znalazł się fragment z operetki Emmericha Kalmana "Księżniczka czardasza" - "W rytm walczyka", tak wdzięczny i melodyjny, że słyszało się szlagierowe słowa: "w rytm walczyka serce śpiewa-/ Kochaj mnie,/ Bez miłości świat nic nie wart-/ Kochaj mnie!".

Usłyszeliśmy również utwory musicalowe z "West Side Story" Leonarda Bernsteina "Kiss me, Kate" Cole Portera i dynamiczny motyw z" My Fair Lady" Fredericka Lewego ("Żebym zdążył na swój ślub"). Pojawiły się również tematy filmowe min. z "Różowej Pantery". Różnorodność zaprezentowanych utworów podkreślił rytm tanga, w jazzującej aranżacji i "Granada" Augustyna Lary.

Dziękujemy muzykom:
Panu Rafałowi Olszewskiemu
Panu Wiktorowi Wawrzkowiczowi
Panu Bartoszowi Wawrzkowiczowi
-za wspaniałą interpretację zaprezentowanych kompozycji, czekając na następny, październikowy koncert.

   

   

 


Copyright ©  Miejski Dom Kultury w Świebodzicach  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

do góry  |