II Kobiecanki Kameralnie w Świebodzicach

30.09.2013 r.

Pełne relaksu, dobrego humoru i troski o siebie połączone z nutką edukacji oraz refleksji - takie właśnie było drugie spotkanie z cyklu Kobiecanki Kameralnie w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach. Na piątkowe spotkanie 28 września przybyło wiele pań w różnym wieku, które mogły porozmawiać, skosztować indyjskiej herbaty i spędzić miło czas. To był właśnie czas tylko dla nas - zapracowanych, zabieganych i zaangażowanych w wychowywanie dzieci, prowadzenie domu i pracę zawodową.

Nasze świebodzickie Kobiecanki przywitał sam burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, który na spotkaniu pojawił się wraz z małżonką. Burmistrz podkreślał, jak wiele jest angażujących się w życie społeczne
i polityczne kobiet, wychwalał także twórczą aktywność świebodziczanek. Warto podkreślić, iż Kobiecanki Kameralnie w naszym mieście odbywają się dzięki otwartości samorządowców, którzy wspierają działanie kobiet.

Wieczór rozpoczął się piosenką francuską w wykonaniu zjawiskowej Ani Rudewicz, która zaśpiewała znane i zalotne utwory Edith Piaf. Zachwycona publiczność, nagrodziła piosenkarkę gromkimi brawami. Następnie edukacyjną nutką zaczęły się prezentacje dotyczące naszego zdrowia i urody. Daria Rodak, specjalista trycholog edukowała nas, dlaczego nie warto traktować naszych włosów prostownicą i lokówką, czego szukać
w składzie kosmetyków do włosów i jak poprawić ich kondycję? Specjalnie dla naszych pań fryzjerskie show wykonał Marcin Fereńczuk, zawodowy stylista, mistrz nożyc, który w mgnieniu oka odmienił fryzury kilku chętnym paniom. Natomiast o zdrowiu i estetyce naszych stóp opowiedziała kosmetyczka - specjalista ds. podologii, Jowita Kamieńska z salonu kosmetycznego Natura ze Świebodzic. Jowita podkreślała jak ważna jest dbałość o kondycję stóp i udzielała indywidualnych porad chętnym paniom.

Nie zbrakło też wykładów w wykonaniu samych Kobiecanek Aldony Ziółkowskiej - Bielewicz i Marzeny Michalec. Aldona opowiadała bardzo ekspresyjnie o tym jak się sprzeczać z mężczyznami, aby jak najszybciej się dogadać. Natomiast Marzena Michalec wraz z charyzmatyczną Audrey Hupburn w roli głównej wprowadziły nas w nastrój lat 50-tych.

Te panie, którym szczęście dopisało, otrzymały na zakończenie akcesoria kulinarne, wizytę w salonie kosmetycznym Natura oraz konsultacje z trychologiem.

Kobiecanki pragną podziękować Gminie Świebodzice i Agnieszce Gielacie, dyrektor Miejskiego Domu Kultury oraz liderkom, które zaangażowały się z sukcesem w inicjatywę Kobiecanek Kameralnie w mieście. Do zobaczenia ponownie 22 listopada w MDK.