Koncertowo w sercu miasta

17.07.2013 r.

Tym razem "Muzyka w sercu miasta" zawitała do Parku Miejskiego na zielono z irlandzkim brzmieniem. W niedzielę 14 lipca zagrał dla mieszkańców Świebodzic jedyny w Polsce zespół zajmujący się tradycyjną muzyką irlandzką akustycznie - The Green Irish Team. W tym dniu w naszej muszli koncertowej nie zabrakło słońca, ogromnej publiczności i świetnej wspólnej zabawy przy jedynej w swoim rodzaju muzyce celtyckiej. Koncert zgromadził rekordową liczbę publiczności w każdym wieku i już od pierwszego utworu poruszył serca słuchaczy.

Zespól zaprezentował się w składzie: Krzysztof Karwowski - Tin Whistler (D,B) /Banjo/ wokal / irish spoons (łyżki),), Janusz Pawłowski - gitara akustyczna/ wokal, Paweł Kisała - mandolina, gitara basowa, Tomasz "Puchy" Kulpa - Bohdan i debiutujący akordeonista- Erwin Grzelecki. Fascynowało wiele: profesjonalne wykonanie, sama muzyka celtycka, oprawa słowna, instrumenty, ale przede wszystkim niesamowity entuzjazm, który płynął ze sceny w stronę słuchaczy. Wspólnie z zespołem The Green Irish Team koncertowaliśmy przez dwie godziny i na ten czas muzyka z pewnością zagościła w zielonym sercu naszego miasta.

Dziękujemy ekipie z zespołu za wyjątkowy czas, publiczności za niesamowitą atmosferę i Joannie Siwarskiej ze Stowarzyszenia Pomocy na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej za rozpoczęcie koncertu piosenką. Na kolejny koncert "Zaparkuj na Park" w Parku Miejskim zapraszamy 31 sierpnia - tym razem w hip-hopowych klimatach.