Lato w MDK 1/2

16.07.2013 r.

Wakacje w Miejskim Domu Kultury już na półmetku - połowa zajęć i atrakcji już za nami. Drugi tydzień tradycyjnie rozpoczęliśmy warsztatami dla dzieci, na których instruktorzy uczą przez zabawę. Dzieci chętnie brały udział w różnych zajęciach tematycznych, m.in. proponowaliśmy: warsztaty plastyczne, z Młodzieżową Radą Miejską, plastyczne, sportowe, taneczne, teatralne i język japoński.

W tym tygodniu dzieci nauczyły się jak profesjonalnie składać serwetki i robić zastawę stołu. Oczywiście nie zbrakło wyjścia na basen i gier oraz zabaw w wodzie. Na półmetku tygodnia wybraliśmy się na wycieczkę na lotnisko, która okazała się nie lada wyprawą. Żeby dotrzeć do celu i podziwiać samoloty dzieci pokonały wodę i pola … . Na szczęście z sukcesem wraz z opiekunami dzieci doszły na lotnisko, gdzie czekały na nie kiełbaski z grilla, dosyć nietypowa ślizgawka i samoloty. Dziękujemy panom z Towarzystwa Lotniczego za zaproszenie.
Wielką atrakcją tego tygodnia okazały się zajęcia z alpinistami z Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego w Parku Miejskim. Dzieci z kaskami na głowach pokonywały lęk wysokości na tyrolce i trenowały równowagę na linie tzw. slackline. Dziękujemy bardzo za podniesienie poziomu adrenaliny panom z zaprzyjaźnionego klubu: Bartkowi i Wojtkowi.

Tydzień zakończyliśmy karaoke i po weekendzie rozpoczęliśmy już nowy tydzień przygód z MDK.