Lato w MDK wystartowało!

08.07.2013 r.

Pierwszy dzień lipca w Świebodzicach to pierwszy dzień wakacji dla dzieci
w Miejskim Domu Kultury. Na początek nie zabrakło emocji, integracji, nowych warsztatów, profesjonalnych instruktorów, sympatycznych wychowawców, ale przede wszystkim nie zabrało fantastycznych dzieci.

Zaraz po zajęciach integracyjnych i stworzeniu nazw grupom dzieci zaczęły zabawę na warsztatach: tanecznych, z języka japońskiego i plastycznych. Od tej chwili w MDK każdego dnia zbierają się: "Smerfy", "Super 8-latki", "Ogniste Smoki" i "Nygusy". Sporym zainteresowaniem cieszą się zajęcia w Parku Miejskim z Młodzieżową Radą Miejską. Za nami też ciekawe wyjścia na Orlik i do Wodnego Centrum Rekreacji, które są w też w harmonogramie na kolejny tydzień. Jednak największym wydarzeniem pierwszego tygodnia naszych półkolonii okazała się górska przygoda podczas zdobywania Wielkiej Sowy. Dzieci wraz z Sebastianem - przewodnikiem sudeckim na czele pokonywały kolejne metry Gór Sowich i okazało się, że było warto, bo na górze już czekały na nas ognisko, pyszne kiełbaski, zabawy i wyjątkowe widoki z wieży widokowej. Jednym słowem Wielka Sowa ze wszystkimi walorami została zdobyta!

Mamy nadzieję, że każdy tydzień wakacji z nami będzie pełen wrażeń i pogody sprzyjającej energii uczestników.