AKTUALNOŚCI  
  
 
Koncert Sekcji Instrumentalnej

02.07.2013 r.


W MDK-u  w Świebodzicach w dniu 25 06. odbył się koncert uczniów tutejszej sekcji instrumentalnej. Wraz z uczniami pojawili się tłumnie rodzice, dziadkowie i znajomi. Sala koncertowa zapełniała się już od godziny 16-tej. Nauczyciele (Bartosz i Wiktor Wawrzkowicz) stroili gitary, udzielali ostatnich wskazówek i psychicznie podbudowywali swoich podopiecznych. W tym roku inaczej niż poprzednio - nie występowali tylko uczniowie ze Świebodzic, gościnnie nauczyciele zaprosili jeszcze kilku młodych artystów ze swoich dalszych placówek (Jedlina Zdrój, Unisław Śląski, Wałbrzych i Głuszyca).

O godzinie 17.00 zaczął się koncert. 35-ciu wykonawców pokazało swoje najlepsze utwory przy dopingującym aplauzie zgromadzonej licznie widowni. Młodzi instrumentaliści sami rwali się do występu i nikogo nie trzeba było namawiać aby się zaprezentował. Przekrój wieku to 5-16 lat. Maluchy (przeważnie uczące się na pianinie) miały po raz pierwszy możliwość zagrania na prawdziwym fortepianie – było to wrażenie dla nich niesamowite i na zawsze chyba zapadające w pamięć. Gitarzyści prezentowali rozmaity poziom zaawansowania - od początkujących do prawdziwych już młodych wirtuozów, co zostało zawsze nagrodzone hucznymi oklaskami.

 Po zakończeniu części artystycznej wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami przenieśli się do sali obok, gdzie oddali się degustacji licznych i rozmaitych ciast przyniesionych przez rodziców i dziadków. Koncert był wspaniały i z ogromną ochotą będzie powtórzony już w nowym roku szkolnym z całkiem nowym repertuarem.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom życzymy Wesołych Wakacji!
 
Wiktor Wawrzkowicz  

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   

 


  

Copyright ©  Miejski Dom Kultury w Świebodzicach  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

do góry  |