AKTUALNOŚCI  
  
 
Sezon letni w pełni

19.06.2013 r.


Promienie słoneczne, letni powiew wiatru, śpiew, muzyka, taniec i uśmiechnięte buźki dzieci, a wszystko za sprawą plenerowej imprezy MDK w Parku Miejskim. 14 czerwca otworzyliśmy sezon letni i zaprezentowaliśmy na scenie show, które jest efektem całorocznej wspólnej pracy dzieci i instruktorów. Było zatem, co podziwiać. 

Imprezę otworzył gościnny występ dzieci z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 17 z Wałbrzycha, które zagrały na cymbałkach chromatycznych piosenki: "Dla Elizy" i "Felicita" pod kierownictwem Joanny Grutzmann-Łatki. Gitarowy popis dał publiczności Filip Godlewski, który jest przedstawicielem naszej sekcji instrumentalnej działającej pod kierownictwem Bartosza Wawrzkowicza. Filip okazał się wszechstronnym młodym artystą i w ramach niespodzianki zatańczył swój własny układ. Na scenie zawitał też język angielski i najmłodsze dzieci z sekcji językowej zaprezentowały angielskie piosenki
i wierszyk. Wśród małych poliglotów zobaczyliśmy: Kasię, Maćka, Elę, Blankę, Maxa, Laurę
i Karolinkę. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać laureatów Festiwalu Piosenki Ulubionej, a wśród nich: Wiktorię Stamborską, Weronikę Markowicz i Jagodę Maksylewicz. Swoje postępy wyśpiewała też sekcja wokalna, którą prowadzi Alicja Banaszak. Na scenie zobaczyliśmy: Julkę, Wiktorię, Patryka i Grzegorza. Był też gościnny występ zespołu gitarowego w składzie: Piotr Tesarski i Natalia Misiak z wokalistami: Wiktorią Smędrą i Grzegorzem Kacperskim.

W części tanecznej zobaczyliśmy najmłodsze dziewczynki z sekcji tanecznej Latino prowadzonej przez Beatę Rejek, które poruszyły publiczność gorącymi rytmami. W rytmie Latino zaprezentowała się też para: Justyna Mańkowska i Michał Serafinowski. Nie zabrakło też Ady Piaseckiej z zespołem Gang The Funk i hip - hopowym show. Imprezę zakończył występ uczestników sekcji Break Dance w składzie: dwie Wiktorie, Paćka i Adrian, grupa trenuje pod kierownictwem Marka Chrobaka. Otwarciu Sezonu Letniego MDK towarzyszyły zabawy organizowane przez Młodzieżową Radę Miejską. Dziewczyny z "młodzieżówki" malowały też dzieciom buzie. Natomiast imprezę poprowadziły przedstawicielki MRM: Iga Krzystek i Weronika Tomczyk. Za pomoc
i zaangażowanie serdecznie dziękujemy. Składamy też wielkie podziękowania instruktorom, dzieciom i rodzicom, bo to właśnie dzięki Wam możemy się rozwijać i cieszyć się z Waszych sukcesów. Mamy nadzieję, że przyszły rok w MDK będzie równie owocny.

MDK

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  
   
 
   
 
   

   
 
   

   
  
   
 
   
 
   
 
   

   
  
   
 
   


  

Copyright ©  Miejski Dom Kultury w Świebodzicach  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

do góry  |