Marzyciele i sztuka

11.06.2013 r.

Ostatni piątek - 7 czerwca - był w MDK dniem wyjątkowym. A to za sprawą wernisażu naszej sekcji plastycznej dorosłych pt. "Marzyciele". Sekcja zaprezentowała swoje dzieła, nad którymi pracowała od września pod czujnym okiem instruktora Zbyszka Nowaka.

Na uroczystym otwarciu gościliśmy Burmistrza miasta Bogdana Kożuchowicza wraz z małżonką oraz przyjaciół i rodziny uczestników sekcji. Wszyscy chcieli zobaczyć, jakie postępy zrobili nasi artyści i jakimi tematami inspirowali się w tym roku. Na obrazach można było zobaczyć różne tematy - od aktów, przez martwą naturę po portrety. W technice dominowały oleje, akryle i pastele, nie zabrakło też obrazów malowanych na szkle. Wśród autorów mogliśmy podziwiać prace: Marioli Rafalskiej, Barbary Kaliciak, Małgorzaty Wozowczyk, Grażyny Bernasińskiej, Bernadety Dziwosz. Bożeny Łabuńksiej, Krystyny Mikulskiej, Amandy Solarewicz, Magdaleny Solarewicz, Janiny Lis, Joanny Rochowiak, Laury Lennik, Pawła Dziurzyńskiego i Ryszarda Żurakowskiego. Wszyscy z satysfakcją na twarzy otrzymali kwiaty, gromkie brawa i gratulacje dotyczące rozwoju artystycznego. Wieczór, będący okazją do rozmów o sztuce, upłynął w rodzinnej atmosferze przy kawie, herbacie i domowym cieście. Dziękujemy wszystkim marzycielom za ten wyjątkowy czas.
Z niecierpliwością czekamy na nowe obrazy.

Na wystawę zapraszamy przez całe wakacje.