Podróżując przez życie

04.06.2013 r.

Życie nie zawsze jest łatwe i kolorowe, ale motywacja i pasja mogą przezwyciężyć wszystko. Właśnie pasja do podróży sprawiła, że nasz bohater - Mariusz Kurc zdobył się na odwagę, aby zmienić swoje życie i siebie samego.

Takie przesłanie też kieruje do wszystkich, z którymi się spotyka podczas swoich prezentacji. Tym razem 29 maja spotkał się z młodzieżą ze świebodzickich szkół gimnazjalnych w Miejskim Domu Kultury
w Świebodzicach. Spotkanie rozpoczął krótką historią o sobie na podstawie reportażu zamieszczonego w programie UWAGA: http://www.youtube.com/watch?v=uGTgRWFmU8k. Wtedy już zgromadzona publiczność wiedziała, że życie Mariusza to życie bez ojca, z matką alkoholiczką, brak możliwości wykształcenia, uzależnienia i więzienie. Jednak w pewnym momencie, gdy poczuł, że to ostatnia chwila na zmianę wziął plecak i pojechał w pierwszą podróż autostopem. Od tego czasu jego pasja to podróże i spotkania z napotkanymi ludźmi. Podróżuje sam z małym plecakiem, praktycznie bez pieniędzy, śpi często pod gołym niebem, gości u miejscowych i jest szczęśliwy.

Parę dni przed wizytą w Świebodzicach Mariusz wrócił z Mauretanii i właśnie o tej wyprawie nam opowiedział swoim filmem, poruszając przy okazji treści uniwersalne i promując dobre wartości. Bohater i zarazem reżyser filmu mówił o odwadze, wierze w siebie, motywacji i relacjach międzyludzkich. Aktywizował młodzież do dyskusji i przekonywał, że w życiu można wszystko, wystarczy tylko naprawdę tego chcieć. Gimnazjaliści słuchali i byli pod wrażeniem - mamy nadzieję, że na długi czas będą pamiętać to wyjątkowe spotkanie.

Organizatorem wydarzenia byli: Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i MDK.