W rytmie bębnów

03.06.2013 r.

Bicie serca, oddech, spadające krople deszczu, cykanie świerszcza, tętent kopyt … - otaczający nas świat to świat muzyki. Kontakt z rytmem jest ważnym uniwersalnym doświadczeniem człowieka. Wraz z tą ideą odbyły się w Miejskim Domu Kultury warsztaty bębniarskie, które swoim dźwiękiem dały o sobie znać całemu miastu.

W sobotę 25 maja z pewnością można było usłyszeć nasze inspiracje bębnami. Ogród MDK był pełen egzotycznych instrumentów muzycznych - bębnów z całego świata, kaktusowych grzechotek i dzwonków. Przede wszystkim jednak był przepełniony miłośnikami egzotycznej muzyki i zbieraczami nowych doświadczeń instrumentalnych.

Właśnie na rytmie i dobrej zabawie opierały się warsztaty, w których wzięło udział trzydziestu uczestników. Instruktorzy byli pod wrażeniem młodych "bębniarzy", ich potencjału muzycznego oraz temperamentu i osobowości. Niezależnie od wieku wszyscy świetnie się bawili i doświadczyli potęgi rytmu, która stymuluje rozwój mózgu, poprawia kontakt z własnym ciałem i daje uczucie oczyszczenia psychicznego. Tym samym każdy mógł znaleźć coś dla siebie - nauka przeplatała się z przyjemnym relaksem. Dzień pełen emocji zakończył się ogromną chęcią kontynuacji nauki gry na bębnach, a nawet na pomyśle utworzenia wspólnego zespołu. Mamy nadzieję, że warsztaty w MDK były tylko początkiem przygody z egzotyczną muzyką.

Dziękujemy uczestnikom i instruktorom za wspólnie spędzony czas, bo to właśnie dzięki Wam był taki wyjątkowy.