Piosenka, piosenka, piosenka …

31.05.2013 r.

Piosenka ulubiona już po raz czwarty została wyśpiewana. W piątek 24 maja scena Miejskiego Domu Kultury była pełna młodszych i nieco starszych wokalistów. Dla niektórych była to pierwsza okazja do pokazania się na scenie, ale usłyszeliśmy również już doświadczonych młodych artystów. Festiwal rozpoczął się bardzo sympatycznym akcentem muzycznym - gościnnym występem dzieci z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 17 z Wałbrzycha, które zagrały na cymbałkach chromatycznych piosenki: "Dla Elizy" i "Felicita".

W tym dniu piosenka ulubiona została usłyszana przez szeroką publiczność i profesjonalne jury. Podczas tegorocznej edycji festiwalu wśród jury mogliśmy zobaczyć: Julię Szablewską - młodą wokalistkę ze Świebodzic, która od lat pasjonuje się muzyką alternatywną, Tomasza Sochackiego - dyrektora Studia Artystycznego 'Katharsis' ze Świdnicy, pedagoga, wokalistę, muzyka i trenera wokalnego oraz Alka Jarockiego (pseudo Mahatma) - artysta od dziewięciu lat zajmuje się muzyką, nagrał dwie płyty: jedną solową, drugą z zespołem Abstrakt, obecnie pracuje nad drugą solową płytą. Jury zwracało szczególną uwagę na dobór repertuaru do wieku i możliwości śpiewającego, poza tym istotnymi elementami oceny były: emisja głosu i sposób prezentacji na scenie siebie oraz wybranego utworu. Zarówno młodzi piosenkarze jak i publiczność bawili się świetnie i z niecierpliwością czekali na werdykt. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek, a zwycięzcy zaśpiewają dla nas jeszcze 14 czerwca podczas Otwarcia Sezonu Letniego w Parku Miejskim i podczas Dni Świebodzic w bloku MDK. A wśród najlepszych znaleźli się:

I kategoria wiekowa - do 12 roku życia
I MIEJSCE - ADAM CHLEBOWSKI
II MIEJSCE - WIKTORIA STAMBORSKA
III MIEJSCE - ALICJA ZYSKA

WYRÓŻNIENIE - WERONIKA MARKOWICZ

II kategoria wiekowa - 12+
I MIEJSCE - JAGODA MAKSYLEWICZ
II MIEJSCE - KAROLINA KRUPA
III MIEJSCE - JOWITA WOLKANOSKA

WYRÓŻNIENIE - ANETA BAŁOS

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę z muzyką i oczywiście zapraszamy za rok.