Zainspirowani profilaktycznie

26.04.2013 r.

W środę 24 kwietnia w Miejskim Domu Kultury dzieci ze Świebodzic uczestniczyły
w spektaklach o charakterze profilaktycznym zaprezentowanych przez krakowski impresariat artystyczny Inspiracja. Wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
i Ośrodkiem Pomocy Społecznej zaprosiliśmy dzieci z naszych szkół podstawowych
i przedszkoli na dwa ciekawe spektakle: "Kolczasta Przyjaźń" i "Wielki Skarb".

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Pawła II i z Publicznego Przedszkola nr 3 z grupą żłobkową
im. Niezapominajki obejrzały spektakl pt. "Kolczasta Przyjaźń" i na podstawie losów Tygryska i Jeża uczyły się o tolerancji, przyjaźni i szacunku. Dzieci z uśmiechniętymi buźkami obserwowały, że inny nie znaczy gorszy, a to, co najpiękniejsze nosimy w środku.

Natomiast dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczyły w spektaklu
pt. "Wielki Skarb", w którym aktorzy w postaci piratów przekazywali istotne wartości - akceptacja odmienności, rozwiązywanie konfliktów i przyjaźń. Dzieci były bardzo mocno zaangażowane w przedstawienie i wspierały dobrego bohatera dopingując mu na głos. Po spektaklu aktywnie odpowiadały na pytania aktorów i opowiadały o swoich wrażeniach.

Dzień z Teatrem Inspiracja był dla dzieci pełen nauki o istotnych wartościach i pełen dobrej zabawy oraz śmiechu. Dla organizatorów wydarzenie był pełne satysfakcji i wiary w ideę profilaktyki oraz przekazywania dzieciom tego, co dobre, zanim będzie za późno. Mamy nadzieję, że przekaz spektaklu pozostanie w pamięci naszych małych widzów na długo.

Dziękujemy dyrektorom i opiekunom za pozytywny odbiór naszej inicjatywy, a dzieciom za zaangażowanie.

Aneta Sterna, MDK