AKTUALNOŚCI  
  
 
Busem z Karolem Lewandowskim

26.04.2013 r.


23 kwietnia w MDK wybraliśmy się w podróż z Karolem Lewandowskim - twórcą wielkiego studenckiego projektu podróżniczego "Busem przez Świat". Z inicjatywy Stowarzyszenia Trzeciego Wieku mieliśmy okazję obejrzeć i wysłuchać relację z przygód szalonych podróżników.

W 2009 roku studenci ze Świdnicy zaryzykowali, zainwestowali całe 2000 zł na kupno dwudziestoletniego ogórka VW T3, a wtedy cały świat już na nich czekał. Głównym celem było zwiedzenie świata podróżując z niewielkim budżetem. Zwiedzić jak najwięcej, zobaczyć liczne państwa, ale bez tysięcy złotych na 5-cio gwiazdkowe hotele, przeloty 1-szą klasą i luksusowe baseny. Studenci swoim busem odwiedzili już 31 państw. Zawitali nawet do Ameryki i Istanbułu. Obecnie podróżnicy przygotowują się do wyprawy do Australii.

Inicjator projektu Karol Lewandowski barwnie i z ogromną dawką humoru opowiadał o przygodach, które cała ekipa napotkała na swojej drodze. Spotkali mnóstwo pomocnych ludzi, zobaczyli wiele pięknych miejsc, ale oczywiście tytułowy bus był głównym inicjatorem największych przygód … mechanicznych. Podróżnicy odwiedzili areszt, uciekali przed gangiem, w jednej sekundzie zostali pozbawieni wszystkich rzeczy, nie mieli pieniędzy na paliwo, a jednak porwał ich zew podróży i pomogli sympatycy szalonego pomysłu. Na koniec spotkania odbył się konkurs na temat prezentacji i zwycięzcy otrzymali książki autorstwa Karola Lewandowskiego z pierwszej wyprawy busem.

W 2015 roku pasjonaci planują podróż dookoła świata - oczywiście swoim hipisowskim busem. Trzymamy kciuki!

MDK

   

   

   

   

   

   
 
   

 


  

Copyright ©  Miejski Dom Kultury w Świebodzicach  - Wszelkie prawa zastrzeżone
design by TONER

do góry  |