Kobiecanki Kameralnie w Świebodzicach

16.04.2013 r.

W pięknych wnętrzach Miejskiego Domu Kultury przy ul. Wolności 13 (gdzie zresztą dzieje się mnóstwo kobiecych i nie tylko, inicjatyw dla mieszkańców), przy śpiewie Martyny Szot i smaku pysznej herbaty o smakach wielu, spotkało się blisko 100 Pań. A to za sprawą wydarzenia z cyklu Kobiecanki Kameralnie, które mogło się odbyć dzięki otwartości Gminy Świebodzice i niezawodnej pomocy gospodarzy ze świebodzickiego Domu Kultury.

Spotkanie rozpoczęła Aneta Sterna, która w imieniu burmistrza Bogdana Kożuchowicza, przywitała uczestniczki i podkreślała, jak bardzo burmistrz ceni dynamiczne, aktywne świebodziczanki i ich działania.
Jak komunikować się z mężczyznami? Tym akcentem piątkowy program rozpoczęła Aldona Ziółkowska - Bielewicz, która pół żartem, pół serio, otworzyła nam wrota do damsko -męskiej komunikacji, a ta nie rzadko przecież przysparza nam problemów. Dlaczego? - My kobiety, często używamy ogólników typu : "wciąż" czy "nigdy" albo mówimy z podtekstami których nasze drugie połówki, nie są w stanie rozszyfrować od tak. Sięgajmy po proste przekazy i konkretne - sugerowała Aldona.

Punktem, który niezwykle zainteresował Uczestniczki, była krótka, acz frapująca pogadanka
z dietetyczką - Eweliną Gasińską. Specjalistka skwitowała - Nie ma diety cud! Wszystkie mono-składnikowe diety mogą bardziej zaszkodzić, niż pomóc - przestrzegała. Panie ponadto mogły skorzystać z indywidualnych porad wraz z ważeniem i kompleksowymi danymi o gęstości kości, zawartości wody oraz wiekiem biologicznym. Okazało się, że świebodziczanki są nie tylko młode duchem, ale także i ciałem!

Sporo zamętu wprowadziła w spotkanie Agnieszka Kuhl, kosmetyczka, która obaliła mit dobrego wpływu popularnych kosmetyków, którymi na co dzień się smarujemy. Było o ich składzie, chwytach marketingowych i faktycznym ich działaniu.

Podczas przerwy, Panie delektowały się aromatycznymi herbatami firmy Łyczek Herbaty. Pan Zbigniew, wieloletni koneser tego trunku, frapująco opowiedział o genezie, uprawie oraz dobroczynnym wpływie herbat wszelakich rodzajów na nasze zdrowie i urodę. Znawca przyznał, że sam pije ponad 1,5 l trunku!
Przysłowiową wisienką na torcie, był występ Martyny Szot - wokalistki, która wielokrotnie zdobywała koncertowe podium ogólnopolskie. Tym razem Martyna zaprezentowała się w repertuarze anglojęzycznym. Usłyszeliśmy kawałki Alicji Keys oraz Katie Melua, utrzymane w solowo-jazzowym klimacie.
Patronem medialnym wydarzenia, był regionalny portal kobiecy - dwieszpilki.pl.

Już zapraszamy Panie na kolejne spotkanie z cyklu Kobiecanki Kameralnie w MDK Świebodzice w dniu 27 września o godz. 18:00.

KOBIECANKI