TEKKEN 6

19.03.2013 r.

Już po raz drugi z inicjatywy Młodzieżowej Rady w Świebodzicach we współpracy z Miejskim Domem Kultury odbył się Turniej Gier Konsolowych, nad którym honorowy patronat objął Przewodniczący Rady Miejskiej dr Łukasz Kwadrans. Tym razem motywem przewodnim była popularna gra "Tekken 6", która zgromadziła rzeszę fanów, gotowych stanąć do rywalizacji z pozostałymi, przybyłymi na miejsce rozgrywek graczami.

Impreza odbyła się 16 marca w Sali Reprezentacyjnej Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach. Punktualnie o godzinie 10:00 przewodnicząca MRM Weronika Tomczyk, wraz z inicjatorem przedsięwzięcia - Mateuszem Krawczykiem powitała graczy oraz przybyłych gości, tym samym otwierając turniej. Głos zabrał również Piotr Krzyśpiak- Opiekun MRM, który dziękował radnym za sprawną organizację turnieju, uczestnikom za liczne przybycie, a sponsorom za okazane wsparcie. Zawodnicy nie tracąc czasu kolejno zasiadali przy stanowisku, gdzie staczali walkę z losowo wybranym innym zawodnikiem. Rozgrywki odbywały się systemem "LosersBrachet - WinnersBrachet, dając wszystkim uczestnikom szansę na równą walkę w starciu o podium. Poszczególne rundy toczyły się naprawdę zacięcie, gdyż niejednokrotnie niewielki ruch decydował o wygranej bądź przegranej graczy. Ostatecznie zwyciężył Marek Chrobak, a następne miejsca zajęli kolejno Łukasz Skopiński i Marcin Gawroński. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Świebodzicach, a także przez świebodzicką "Śnieżkę", pizzerie: "Verona" i "Sportowa" oraz Biuro Poselskie Pani Lidii Geringer de Oedenberg, za co im serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy również w stronę pracowników Miejskiego Domu Kultury za wsparcie i partnerstwo w kolejnym już działaniu na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Młodzi Radni nie odpoczywają i już planują kolejny turniej, którego tematyka tym razem zostanie wyłoniona przez internautów w sondzie przeprowadzonej wśród młodzieży oraz uczestników dotychczasowych imprez związanych z Młodzieżową Rada Miasta.

Iga Krzystek
Rzecznik MRM