Ferie, ferie …

12.01.2013 r.

Ferie, ferie … i po feriach. Wszystko, co wyczekiwane zawsze szybko się kończy, szczególnie gdy przemija w radosnej atmosferze i jest pełne atrakcji. A takie właśnie były nasze ferie zimowe w MDK. Nie brakowało dobrego humoru, aktywności fizycznej i rozwoju talentów.

Podczas drugiego tygodnia Zimowiska w MDK kontynuowaliśmy zajęcia warsztatowe podzielone na bloki tematyczne w różnych grupach wiekowych. Instruktorzy dbali, aby dzieci nauczyły się czegoś nowego poprzez dobrą zabawę. Tym samym dzieci na warsztatach plastycznych poznały nowe techniki malarskie i namalowały swoje marzenia, wszystkie prace dzieci zabrały ze sobą do domów. Podczas zajęć tanecznych nauczyły się podstawowych kroków tanecznych: hip-hop, cha-cha, disco, salsa i rumba. Z Młodzieżową Radą Miejską dzieci poznały piosenkę ekologiczną i uczestniczyły w zajęciach pełnych energii oraz muzyki. Natomiast podczas warsztatów teatralnych dzieci zamieniły się w żaby, roboty oraz próbowały profesjonalnego aktorstwa.

Główną atrakcją był oczywiście basen i wodne szaleństwa. Na zakończenie chętni mogli pokazać swoje zdolności w MDK Talent Show, w którym zobaczyliśmy niesamowite popisy taneczne, muzyczne, wokalne i plastyczne. Wszyscy okazali się zwycięzcami, a najlepsza była wspólna dobra zabawa. Na uczestników Zimowiska 2013 czekała również gra strategiczna w Parku Miejskim, gdzie poszukiwali słodkich skarbów. Wówczas przyszedł czas na pożegnanie, ale z pewnością zobaczymy się w pierwszych dniach wakacji, na które już serdecznie zapraszamy. Zapisy na LATO 2013 zaczną się już na początku maja.

Dziękujemy dzieciom za aktywny udział, rodzicom za zaufanie, instruktorom za profesjonalizm i wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie.